Cep telefonundan internete girenler ilgi!

Hürriyet’te kayran alan habere göre BTK, Elektronik Danışma Kanunu, Elektronik Danışma Sektöründe Mütemmim Hakları Yönetmeliği ve ilgilendiren mevzuat hükümleri doğrultusunda bitiren lehine tıpkısı karara imza attı.

Buna göre, kıvrak telekomünikasyon hizmetlerinde müteharrik işletmeciler, genel ağ paketi yoksuz aboneleri, internete örtmek istediklerinde kısa kanaat gibi yöntemlerle bilgilendirecek.

Internet paketi biten aboneler hariç tevessül etmek amacıyla işletmeci aracılığıyla ücretsiz internet paketi tanımlanan aboneler de internete görmek istediklerinde bağlanmak amacıyla oldukları, internete küşat-metres yöntemleri ve bağlantının sağlanması halinde yansıtılacak ecir ile bağlantının verilecek diploma doğrultusunda olacağı üzerine abonelere SMS ile bilgi verilecek.

Bilgilendirmeyi müteakip abonenin müsaade vermesi yerinde ücretlendirme başlayacak. Alınan müsaade, minval internete kapatılmadığı sürece uygulanan olacak.

Kurul kararına bakarak internet hizmetleri, online işler, alıcı hizmetleri, bayiler aracılığı ve SMS ile açılıp kapatılabilecek.

Bir Cevap Yazın