Ceren ve Onur’un aşkları muallel kaldı!

Milliyet’ten Itır Ünal’ın haberine bakarak Türkiye onları ‘Ceylan ve Onur ’ yerine tanımıştı. 2007 ’den beri kanı tümörüyle mücadele fail Itibar, kendisi kabilinden bu hastalıkla savaş edenlere ulaşarak hem vukuf paylaşımında olmak, hem üstelik hastalığa rağmen hayata tutunmanın türlü olduğunu açıklamak amacıyla ‘Hatır tümörü ile sürdürmek ’ ünlü aynı blog ve Facebook sayfası açmıştı.

Sayfası hayallerinin de ötesine ulaştı. Eşi Ceren ile gelişigüzel verdikleri canlı mücadele hikayesi gazetelere, televizyonlara fen oldu. Zira onlarınki ‘bayağı ’ aynı hastalık hikayesi değildi.

Can aşkla tutunmaya müteharrik bire bir çiftin hikayesiydi. Tümce kendisinden, sevdiklerinden, hayallerinden bire bir şeyler buldu Itibar ve eşi Ceylan ’in hikayesinde… Henüz 30 ’lu yaşlarının başında, birbirine aşıramento, hayatı, gezmeyi, eskimemiş yerler ve tatlar keşfetmeyi çokça muhip 2 tüvana insandı onlar.

Tümörü nüksetti

Her özdek 2007 ’de Itibar ’un beyninde iyicil bir ur olduğunu öğrenmesiyle başladı. Ur alındı ve Itibar tahminî 3 sene süresince hastalıktan uzaktı. Ta ki birlik da Ceren ’le yollarının kesiştiği 2010 ’dahi beynindeki ur nüksedene dek. Bu hayatın onlara zehir ayrımsız oyunu muydu bilinmez amma onlar aşklarını 5 sene süresince tümöre karşın komple meşgul yaşadılar. 2011 ’de başlayan beraberlikleri 2012 yılı Teşrinisani ayında evlilikle bitmeme etti.

Seçme anı mahmul meşbu geçen ilişkilerinde takvim yaprakları 2014 ’ü gösterdiğinde Saygınlık radyoterapi ve kimyasal tedavi almaya başladı. Ama bu tedaviler dahi onların birbirlerine ve hayata olan aşklarına bariyer olamadı. en son 2015 yılı Teşrinievvel ayında 11 saatlik benzeri pervaz yaparak Bali ’ye tatile gittiler. Bu seyahat onların serencam tatili oldu.

Takvimler 2015 yılı Son Teşrin ayını gösterdiğinde Onur bir akse geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Günler hastanede bedii ve hep Itibar ’un durumunu Ceren ’mağara güncellemelerinden izleme ederken, takvimler 31 Antrakt 2015 ’i gösterdiğinde sevdiklerinin Öz Saygı ’a dayalı umutları azalıyordu. Milyarların umutla hazırlandığı 2016 üzere Ceren ’mağara klavyesinden bile bu duygularla şu satırlar döküldü: “Ego seni dokuz canlı benzeri isteyerek, hevesle beklemiyorum; üste gelmeme üzere tıpkısı ihtimalin olsaydı, onu seçerdim iman. Seni elan tanımadan bu önyargı hastalık mi? Çünkü Değer ’un bildiğimiz ve algıladığımız dünyada çıktı olmayacağı sene sensin gibi duruyor. Senin suçun değil biliyorum, amma sana bırakılan miras bu. Bize iri aynı çifte atmaya hazırlandığını biliyorum. Amma sabık sene olduğundan daha da fazla hazırlıklıyız sana. Bakalım nasıl geçeceksin. Hayatta neler olacak, kim bilir?”

‘Birer kaybedilmiş cenkçi ’

Ceylan haklıydı. Itibar ’la ait geçmiş kötü haber 11 Ev ’ta geldi. Ceren Facebook ’taki sayfaları üzerinden Değer ’un daha fazla çığlık çekmemesi amacıyla tedavisinin sonlandırıldığını, ağrılarının azalması üzere ne gerekiyorsa onun yapılacağını yazdı ve ekledi: “Ama orada, bu kararı hekim odasında o veremedi benimle birlikte. Beni sarsan bu oldu. ‘Biz ’ olarak yaşadığım hikayenin ‘ego ’ aşamasına geçmesi bu büyüklüğünde üzücü benzeri şekilde yüzüme çarpılmadı sanırım daha öncesinden.”

Ve 12 Ocak Sabahı Haysiyet hayata gözlerini yumdu. Haberi Onur ’un kardeşi sayfasından paylaşırken, Ceylan ’in satırlarından ise hemen tıpkısı Bülent Ortaçgil şarkısı dökülebildi: “Ve sen, ego değirmenlere karşı, kasten birer kaybedilmiş kavgacı, akarız dereler üzere, denizlere, belki de genişlik güzeli hakeza…”

Bir Cevap Yazın