Ceride sahibine sopalı cüretkâr!..

Olay, geçkin tün İskele Caddesi’nde meydana geldi. Tekirdağ’üstelik günlük yayımlanan yerel Habertrak Gazetesi ayrıcalık sahibi Cenap Kürümoğlu, evine giderken yolda 2 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Esasen yaralanan Kürümoğlu’nun bağırması üstüne kimlikleri henüz saptanamayan saldırganlar kaçtı.

Olayı görenlerin ihbarıyla gelen polis Kürümoğlu’nu Tekirdağ Ihtişam Hastanesi’ne götürdü. Hastanede otama altına alınan Kürümoğlu’nun sol gözü nde hasar oluştuğu ve kaşının yarıldığı belirlendi. Ivedili serviste otama edilerek başı ve sol gözü sarılan Kürümoğlu, saldırganlardan şikayetçi oldu.

‘SALDIRILAR YILDIRAMAZ’

Olayın duyulması ile Tekirdağ’birlikte görev eden meslektaşları ve siyasi parti temsilcileri hastanede Cenap Kürümoğlu’nu mülakat etti. Hastanede polise ifade verdikten sonraları taburcu edilen Kürümoğlu şunları söyledi:

“Atlatmak aldığım esnada başında başlık mevcut 2 birey sopayla saldırdı, yere yığıldım. Başımdan kanlar gelmeye başladı. Ben bağırınca bana vuranlar koşarak uzaklaştı. Vuranlardan biri gelişmemiş gayr mufassal boyluydu. Bana bu saldırıyı Tekirdağ’ı soyan hırsızların taşeron bir uşağı yapmıştır. Beni bu saldırılar yıldıramayacak. Gazetemin nişane politikasında yeryüzü ufak tıpkı mübayenet mümteni. Bu cüretkâr önce üstelik olabilir, 5’inci üstelik mümkün. Canımı üstelik alabilirler. Katiyen ve asla kitap politikamda ayrımsız değişiklik olamayacak.”

POLIS GÜÇLERI SALDRGANLARI ARIYOR

Tekirdağ Emniyet Müdürü Ali Yılmaz üstelik saldırıya uğrayan gazeteci Cenap Kürümoğlu’nu telefonla arayarak önceki olsun dileğinde bulundu. Düzenlilik Şubesi ekipleri görüngü yeri ve yakındaki işyerlerindeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak saldırganların kimliklerini yakalamak üzere mücahede başlattı. Olayla ilgilendiren anket sürüyor.

RUHAN YALÇIN

Bir Cevap Yazın