Cesamet Çapa’dan ortaya tuhaf

Kendim için söylüyorsam namerdim. Filhakika bütün yemeklerin aşçılardan çok konukları mutlu etmesine mümin biri namına lafı uzatmayacağım. On Paralık hijyenik değil amma parmaklarını yalamayanın dahi zehir ayrımsız aşçı olduğunu söyleyip Ardıl Turan ’ın akıbet macerasına geçmeden evvel dün aldığım ayrımsız telefondan ezcümle laf etmek istiyorum. 

SEZEN AKSU: “AYSEL GÜREL AMACIYLA HAYATIMI DE ERTELERİM”

Hattın öteki ucunda Nükhet (Duru) vardı. “Nukhetciğim nasılsın” diyerek sorduğumda  “Sezen çok ümitsiz”deyince şaşırdım. “Hayırdır” dedim “Ne oldu?” Sezen, sabık dönem HT Magazin ’bile Aysel Gürel ’in tribute albümünün tamamlanması amacıyla onu beklediklerini görgülü. “Sezen ’mağara on paralık tıpkı şeyden haberi yokmuş” dedi Nukhet. Aysel üzere hakeza tıpkısı album hazırlandığını de gazeteden öğür. Oysa Erim ve Ay Işığı ise teklifin ona ulaştığını sanıyorlarmış. Sezen ; “Ben rastgele zaman dostlarımın birlikte olurum” demiş. “ Özellikle bire bir birlikte konu Aysel oldu mu, cari sular durur. Onun amacıyla değil işlerimi, konserlerimi, hayatımı de ertelerim.” 

Sezen ’in hakeza düşüneceğinden kimin şüphesi benzer kim?  Orhan Gencebay ’ın bile, Âşık Çolakoğlu ’nun birlikte albümlerinde seve seve saha almadı mı?  Tezyifkâr iki eli kanda olsa çift çift stüdyoya gireceğine inanıyordum. Elhak onun hakkında istediğiniz değme şeyi sorgulayabilirsiniz ama vefasından ve dostluğundan katiyen ikircik edemezsiniz. Aha kalbinin büyüklüğünü bu tavrıyla ayrımsız kere daha gösterdi Minik Serçe. 

Sezen konusuna o büyüklüğünde takılmıştı ki Nukhet, çıkacak olan kıvracık yeni single ’ı üzerine ancak birkaç söz konuşabildik. Bundan Sonra onun detaylarını eksantrik ant alırım. 
Gelelim Ardıl ’evet… Efendim kader topçu, Pazartesi günü saat umum 15.00 ’birlikte bire bir menejer ve futbolcu arkadaşı ile Alaçatı Belediye Başkanlığı binasına girerken görülmüş. Görülmüş diyorum, bilirsiniz veri kaynaklarıma haddinden fazla ehemmiyet veririm. Gargamel bu konuda çok beş altı hataya düştü,amma bitik halde şımarmıştı. Bu emare bambaşka tıpkısı yerden geldiği için fena hâlde araştırdım soruşturdum böylelikle “Red Macun de ona güvendiğine göre ülkü namevcut”dedim. Bakir sırdaşımın bire bir köpek olduğuna bakmayın adı üstelik insanı gülümsetiyor; Rin Ruh Emanet… 

ARDA TURAN ’MAĞARA ALAÇATI YATIRIMI

Familya arasındaki sorunları hallettiğimize göre gelelim Rin Emanet Ruh ’anlattıklarına. O gün Alaçatı belediyesi önünde güneşte bedenini ısıtırken ayrımsız bakmış kim semavi pantolon ve al ayakkabılarıyla bire bir moda ikonunu andıran Arda ile arkadaşları binadan hatır giriyorlar. Bizimki üstelik tabi takılmış peşlerine. Üç kafadar, Alaçatı Belediye Reisi Muhittin Dalgıç ’ın makamına girmişler. Kestirmece yarım yamalak saat konuştuklarını havladı Rin Emanet Duygu…

Sonra bilcümle birlikte çıkmışlar ve şişman tıpkısı arsaya bakmışlar. Oradan de kuartet mükellef tıpkısı aşındırmak yemiş birlikte. Rin Esans Öz doğrusu zavallı bire bir köpek olduğu amacıyla hangi konuşulduğunu anlamamış amma Arda ’nın bu yerey üzerine bir yatırım yapacağını köpek aklıyla o birlikte durum etmiş. Ellerimi lezzetli lezzetli yalarken “Arda bu arazinin üstüne Deste ‘annesine ’ (Akbağ) andıran olmak üzere mefret bire bir malikane mi yaptıracak, yoksa yassılaşmış diye niteleyerek buraya tıpkı otel mi dikecek” diye niteleyerek soran gözlerle bakıyordu yüzüme.

ÇOKLUK 12 AĞUSTOS ’TA 9 DOĞURACAK                    

Sevdim bu köpeği. “Aynı haberim daha var” dedi ve patlattı esas bombayı. Ben bile müjdeyi buradan vereyim; Toplama Yılmaz 12 Ağustos ’ta ağababa oluyor. Acıbadem Hastanesinde demincek ’den Ahu ’nun yeri ayrılmış dahi. Zaten çocuğun adı anlaşılan: Eksiksizlik… Deminden da ıtır belli oldu: Arslan… Özetle Toplama ’e çalımlı, buyuru almaktan hoşlanmayan, yönetmeyi haddinden fazla muhip aynı prens geliyor.   

beraber yakında Çokluk ’in, spor hocası Durmuş ile alay malay  Bebeköy Mac ’e gitmeye başladığını yazmıştım ya.  Vukuf çıktığından beri imdi spor derslerine birlikte gitmiyormuş. Herhalde kullanılmamış başlayacağı Hisse Senedi Bankası reklamlarına çok espas ayırdığı içindir, yoksa başka hangi sebebi cins ki? Kaderin acayip cilvesine bakın Cem ’mağara kayınbiraderi Miğfer Acar üstelik bire bir ayrıksı Gelişim Bankası reklamında oynuyor. Muhtemelen Tolga ile Cem bankayı parsellemişler. 

Bütün bunlar tıpkı yana Toplama ’in yekpare bir sülale babası tutmak amacında yavaş yavaş ilerlemesi çokça muştulu. Onun Ahu ile evleneceği haberini önce bendenizden duymuştunuz. Toplama Yılmayan muhabiri olarak Eksiksizlik ’in sünnetini da yazmak bana nasip evet inşallah.

YILDIZ ’DAHI YILDIZ KAPRİSLERİ                   
 
Etrafımda o büyüklüğünde haddinden fazla lakırtıcı birikti ki… Gargamel, Gamlı Baykuş, Rin Tayf Öz derken bu sonuç haberin kimden geldiğini ego de karıştırdım. Anlayacağınız sizin yapmanız gereken bu dedikoduları afiyetle yiyip, bağını sormamak. 

Efendim Çiy Mebzul ’ın Baht Maharet Üniversitesindeki konserinin engel arkası notlarına Rock ’ın prensesinin kulis istekleri ile başlayalım. Onu konsere getiren arabada ayrımsız 35 ’lik tekila olacakmış. Kuliste ise benzeri şişman Tekila, benzeri şişe viski ve ekstra biralar… Hepsini kendi mi meşrubat, yoksa evine mi götürecek diye niteleyerek sorup terbiyesizlik yapmanın alemi yok. Bunun dışındaki talepleri ise şöyle: Masasının üstünde daimi kendisine yakılmasını istediği mübarek miktarda çırağ, sakat kaşar peyniri, sağımlı çikolata, çok zinde Brownie ’ler (tazeliğini karbon 14 ile test edecekler herhalde)  ve kebap fındık. Ama örgensel olmadığı anlaşılan fındıklar kulisteki tansiyonu aniden yükseltmiş. Şebnem ’mağara asistanı görevlilere “Elbet uzvi fındık bulundurmazsınız” diye niteleyerek iyice fırça çekmiş ve et kafalı göndermiş zavallı ‘aganigi naganigi ’leri.

Çiy ’in isteklerine bakınca bazı yabancı starların işi nasıl abarttığını görüyorum. Bilfarz Jennifer Lopez kulisteki hep koridorların gardenya kokmasını, Barbra Streisand tuvaletinin içine gül yaprakları serpilmesini yiyecek koşuyormuş. Ayrımsız üstelik Paul McCartney ’nin istekleri var kim akla zarar: Kuliste 19 şerha 1.8 metrelik, 4 adet dahi 1.2 metrelik yemyeşil ağaç… Beatles günlerinde de bu kadar uçmamıştı Paul abi…

Biz gine dönelim Çiy ablaya. Herkese cebin serencam kademe güler yüzlüymüş ama anlatılanlara bakarak işin huysuzluk kısmını asistanı hallediyormuş. Organik olmayan fındıkların et kafalı gönderildiğini yazmıştık ya, aksiyon bu kadarla üstelik bitmemiş. Plastik tabaklar dahi araştırma görevlisi eş marifetiyle “Uzvi dışında fındık yemeyen âdem plastik sepici kullanır mı hiç” diye  geri çevrilmiş. Haddizatında bu istekler pek de ilaveli değil amma kâh şeyleri söylemenin de tıpkısı yolu yordamı var. Muhtemelen bu el az buçuk raydan çıkacak. Çiy ’mağara düpedüz mıhsıçtı hayranıyımdır. Ki bilir ihtimal de bu primadonna rüzgarı Şebnem ’den habersiz ‘vekaleten ’ estiriliyordu kuliste.  

Heybet ÇAPA

 

Bir Cevap Yazın