Ceyda Acı:

Bugün’den Gülden Avuç’un röportajı..

‘Ben hep tipten kaybediyorum’

*Incitici kadın rolleriyle adından bayram ettirdikten sonra art arda önceki günahsız vurdumduymaz kızını oynadın, şimdi birlikte komedide alım çalım alıyorsun. Sıyrılmak mı istiyorsun acı kadın imajından…

Bence her aktör her karakteri denemeli. Kötüyü, dolgunca oynuyor diyerek hemen izdırap roller gelmemeli. Ben tipten kaybediyorum. Bir Nice kameraman Türk kızlarına bakarak çok Avrupai kalıyorsun, suratın şeklin saç rengin, cilt rengin Avrupai diyor. Adını Feriha Koydum ’bile çokça evire çevire benzeri ıra canlandırdım amma o ıra benim üzerime yapıştı. Bunu Yılanların Öcü ’yle kırdım, deminden bile Hacim mı Cirim ’la ayrımlı aynı yönümü gösteriyorum.

*Kuşkusuz ayrımsız karakterin var bu posta

Bu dizide kesinlikle kendimi oynuyorum diyebilirim. Çıtı pıtı ayrımsız kız beklerken benim içimden bambaşka bir özdek çıkabiliyor. Tecrübesiz hasıl ama erkeksi ayrımsız kız. Ego de kelimesi kelimesine öyleyim.

Yağlı boya yapıyorum sergi açacağım

İnsanlar nesep Ceyda ’yı tanımıyor. Farklı algılandığım amacıyla birçok özelliğimi bilmiyorlar. Benim tıpkısı derinti yeteneğim var, 10 yıl bale yaptım, profesyonel biniciyim. Çocukluğumdan bu yana besili boya resim yapıyorum. Geçenlerde tıpkı sergi açacağım ve gelirinin tıpkı kısmını tıpkısı müzaheret kuruluşuna bağışlayacağım.

Özel hayatımdan ibaret değilim

*Sektöre yavru oyuncu adına girdin. Oyunculuğa sevdiğin amacıyla mi rabıta fethetmek hoşuna gittiği amacıyla mi bitmeme ettin?

Ben bilakis tanınmaktan haddinden fazla utanan tıpkı insanım. Biri tanıdığı devir ne yapacağımı şaşırıyorum. İşini yaptığın zaman ölçüm yapılmak ve beğenilmek iyicene benzeri özdek ama ego bu işi hiçbir antlaşma inhisar etmek ve san tutmak için yapmadım. Ego elden işime olan aşkımla işimde iyileşmek istedim.

Zaman Zaman bazı meslektaşlarım öyle aynı davranıyorlar ki uzaydan mı geldim diyorum. Ölçüm edilmek iyice ama diğer yönden şöhreti sevmiyorum. Hayatınız haddinden fazla kısıtlanıyor. Ego hemen işimle hatırlanmak istiyorum. İnsanlar beni hoppadak özel hayatımdan ibaret olduğumu sanıyor.

Bu işte ‘ben oldum ’ demeyeceksin

Çokça çalışıyorum. Tek devir şımarmadım. Çünkü bu aha hiçbir ant ‘ben oldum ’ demeyeceksin. Zaman ego da haddinden fazla dolgunca tıpkısı aktör olabilirim amma ferda hangi olacağım on paralık mahsus gayrimümkün. Bizim piyasada bir iki diziyle ben bir şey oydum deyip gezen insanların sonlarını görüyoruz.

Yoğun tempoda çalışmayı seviyorum

*Herkes tatil planları yaparken çalışıyorsun, edisyon gelmiyor mu?

Tempoyu, çalışmayı çokça seviyorum. Arada Bir şikayet ettiğim oluyor amma benim enerjimi insanlar çokça seviyor. Uykusuzluktan ölsem da kendimi bir anda toparlayabiliyorum. Zaman Zaman sette şaşırıyorlar. 12 ’den sonra sana ne oluyor diyorlar. Çünkü ego çevik olmazsam işimde kudretli olamam. Oyunculuğumu gür yansıtamam.

Setteki 5-10 dakikalık aralarda gider yürürüm kendi kendime. Bu tayf çokça iyi geçecek diyerek zat kendimle konuşurum. O yüzden harıldamak beni zorlamıyor. Aksine çalışmadığım zaman kendimi tek işe yaramamış kabilinden hissediyorum. Benim için tatil azami iki hafta. İkinci haftadan sonradan ego kaşınmaya başlıyorum  çalışmam lazım diyerek.

Hollywood starı gibiyim

*sık sık Amerika ’ya gidiyorsun. Orada oyunculukla ilişkin çalışmaların var mı?

Değme gittiğimde eğitimler alıyorum. Aksanımı geliştiriyorum. İkinci anahtar namına İspanyolca öğrenmeye çalışıyorum. Orada aha kimi ajanslar var. Onlarla angajman haline geçiyorum. Bakalım yapacağım benzeri şeyler. Doğrusu yurtdışında oyunbazlık yarmak çocukluk hayalimdi ayrımsız şekilde bunu başaracağım.

*Şansın olduğunu düşünüyor musun Amerika ’birlikte düzencilik muktedir olmak için?

Kesinlikle. Oraya gidince kendimi Hollywood yıldızı kabilinden hissediyorum. Türk olduğuma inanmıyorlar. Türkiye ’bile oyuncu olduğumu söyleyince bile çokça şaşırıyorlar. Gözlerinde star oluyorsunuz çabucak. Bana haddinden fazla bağ gösteriyorlar.

20 teklik tişört giyerim

*Etraflı yıllardır çalışıyorsun, yatırımını kuşkusuz değerlendiriyorsun? Deneyim mi yaparsın yoksa çanta ayakkabıya mı mal yatırırsın?

Ayakkabıyı çok severim ama kıyafeti önemsemem. 20 liralık tişört üstelik giyerim. Ön yargılarım namevcut benim. Yatırıma gelince kendime geleceğime envestisman yapıyorum. Para mülkten artış eğitimimle ilgili yatırımlar yapıyorum. Çünkü yaşım bundan sonra taze, haddinden fazla henüz büyük nukut kazanabilirim. Ne büyüklüğünde donanımla olursam o büyüklüğünde benim için henüz ferah benzeri kazançtır. Çünkü bakir döl geliyor peşimizden. Onlar daha çok öz biliyor.

Bir Cevap Yazın