Ceyda Yara bilinmeyenlerini anlattı

Akşam’dan Tutum Sağır Erendağ’ın röportajı..

‘Adını Feriha Koydum ’ dizisinden bilahare etraflı soluklu aynı projeniz olmadı. Bunu neye bağlıyorsunuz?
‘Adını Feriha Koydum ’dan sonradan bir nice projem oldu. Koliba Yapım imzalı “Evlerden Biri” dizisi 13 kürsü sürdü. Üç lime sinema filmi çektim. ‘Yılanların Kuyu Anası ’ dizisindeki rolüm o kadardı, zira Amerika ’evet gittim. Henüz sonrasında “Hacim mı tutar” adlı projede kayran aldım. Demincek dahi “Rahat Sahn”. Dizilerin tutmamasını insanlar aracısız oyuncuya bağlıyor ama bu oyunculara sınırlı değil. Ego bana sunulan görevi sunma gani şekilde yapmaya çalışıyorum.

‘Tasasız Sahn ’ projesini size akseptans ettiren en iri etkin ne oldu?
‘Vurdumduymaz Hayat projesini yapımcım Dede Türkoğlu ’yla 1 yıl öncesinde konuşmuştuk. Daha o zamandan anlaşmıştık. Senaryosuna ve ekibine haddinden fazla güvendim ve kabul ettim. Çünkü yutturmak istediğim aynı karakterdi.

Ela karakteriyle analog noktalarınız var mı?
Ela karakteriyle analog yönüm, çok fedakârca, haksızlığa gelemeyen vicdanıyla merhametiyle akıntı eden süresince zarar olmayan benzeri kız. Ela bu yönüyle benzeri ben diyebiliriz.

Geçmişte oynadığınız ‘Acı Karı ’ imajınızdan kurtulabiliyor musunuz bu projede?
Ego keskin avrat imajını yıkmayı ‘Yılanların Öcü ’ndeki oyunculuğumla kanıtladım ama çoğu kameraman ‘Türkler kabil durmuyorsun çokça Avrupalısın diyor ’. Bu benim elimde olan ayrımsız öz değil. Annemin genlerinden gelen tıpkısı durum.

Güzelliğinizi kazanım kendisine görüyor musunuz?
Yeteneğim olmasaydı buraya büyüklüğünde gelemezdim. Ekranda hücre oflaz süzülmek tabiatıyla haddinden fazla yüce ama güzellik geçicidir. İki projede insanlar o güzelliğe doyar ve biter. Benim amacıyla koca olan oynadığım oyunu, karakterimdeki duyguyu insanlara geçirmektir. Dikme bile iyicene amma güzün yapraklarını döker. Ego böyle olmadım. Her antlaşma oyunculuğumu afişe etmek istedim ve öyle birlikte yapacağım.

İLİŞKİLERİMİ BÜYÜKLÜK MESELESİ HALİNE GETİRİYORLAR

Oyunculuğunuzdan çokça hususi hayatınızla gündemdesiniz. Bu sizi huzursuz ediyor mu?
Evet, çok erinçsiz ediyor. İnsanların benimle hangi zoru var bilmiyorum amma benim oyunculuğumdan çokça özelimi konuşmayı seviyorlar. Meğerse ego bununla beslenmiyorum ama bununla beslenen insanlar var ki bunu öne sürüyorlar. Ego da çıktı özel sorular sorulduğunda cevaplamıyorum. Eğitimlerim var, hedeflerim ve bunları gerçekleştirecek yeteneğim var. Kuşkusuz aynı canlı kız muamele yaşıyorsa ego de veriş yaşıyorum, bunu azamet meselesi haline getirip büyütüp süsleyerek açmak sunturlu değil, arz azından ürkmek duyulması gerekir. Ben işimi yapıyorum ve işimle var olacağım.

Bulunduğunuz konumdan mutlu musunuz?
Şu anda bulunduğum noktaya kişi emeğimle geldim. Iyi projelerde saha alarak merdivenleri yavaş yavaş çıkmayı yeğleme ettim ve çıkıyorum. çabucak parlayıp düşmektense emniyetli adımlarla geçmek benim tercihimdir. Bulunduğum noktadan memnunum. Oyunculuğumu elan ileri seviyeye katlanmak amacıyla birlikte zaruri adımları atmaya devam edeceğim.

Ceyda Biberli ’in hayalleri nelerdir?
Hayallerim yurtdışında benzeri şeyler yarmak ve bunun için uğraşıyorum. Ayrıksı hayalim de şizofren bir kızı yahut atlama beygiri üzerinde savaşçı mitolojik benzeri avrat savaşçıyı canlandırmak.

Hayatınızda ‘Olmazsa gayrimümkün ’ dedikleriniz var mı?
Olmazsa olmazlarım; ailem, köpeklerim, işim ve değerlerim.

ÇEKİM DIŞINDA MAKYAJ YAPMAM

İleriye dönük planlar yapar mısınız?
İleriye çevrilmiş planlarım var amma şu an üzere anın tadını çıkarmayı yeğleme ediyorum.

Günlük hayatınızda şüphesiz birisiniz?
Günce hayatımda sade, makyajsız ve sporumdur. Elektrik dışında kimse bana makyaj yaptıramaz, sevmem. Yaşımın gerektiği kabil ruhlu bire bir Ceyda ’yım.

Kendinizi yükseltmek üzere neler yapıyorsunuz?
Çocukluğumdan beri eğitimlerim on paralık bitmedi. Temaşa okudum, balerinim, 10 yıl bale yaptım. Değişik uğraşlarla oyunculuğumu besliyorum. Besili boya yapıyorum. buz pateni yapıyorum ve hevesli biniciyim. Ecnebi vesile eğitimim bilcümle oldu hayatımda. Yurtdışına gidip bakir yerler görmeyi severim. Günce hayatın stresinden boşanmak için istiğrak yaparım. Ezcümle hareket harici seçkin anımı meşbu komple geçirmeyi seviyorum.

Aşk, hayatınızın neresinde?
Aşk hayatımda olması gerektiği yerde. Ne çok yukarıda ne birlikte çok dipte. Sıralarsak 1.ailem, 2. işim, 3. amor.

Bir Cevap Yazın