Ceylan Çapa hedeflerini anlattı

Ahu Çapa’nın InStyle’üstelik yayınlanan röportajı..

* Moda dergisi koleksiyonu yapıyormuşsunuz, hangi antlaşma başladı bu merakınız?
– Benzeri moda dergisinde staj yaptığım zamanlarda başladım ve tahminî yedi senedir mukavim çok derginin tek sayısını kaçırmadan topluyorum.

* Apayrı koleksiyonlar üstelik yapar mısınız?
– Gün gözlüğü koleksiyonum var. Favorilerim genelde cat eye modelleri oluyor.

* Halaskâr aksesuvarlarınız neler?
– Fil motifini çokça sevdiğim ve amaç getirdiğine inandığım amacıyla tek çıkarmadığım filli charm bilekliğim var. Bir üstelik annemin vintage aynı Bvlgari bilekliği bende, onu üstelik çıkarmıyorum.

* Moda, hayatınıza hangi antlaşma girdi?
– Esasen moda hayatımda değme devir vardı, ayrıca ilkokul zamanlarında ara sıra dersi uymak adına dergi açkı, ünlüler hangi giymiş onlara bakardım (gülüyor). Moda dergisindeki stajımdan sonra ise önce yapı sektöründe, bilahare birlikte moda üstüne im fail bire bir monitör kanalında çalıştım.

* Ati hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?
– Teferruatlı vadedeki hedefim zat markamı inşa etmek. Fakat öncesinde annem Şebnem Çapa ile birlikte tıpkısı derlem hazırlamayı düşünüyoruz. Çalışmalarımız birlikte geçenlerde başlıyor. Annemin Chez-bo markasından farklı bire bir tarzı olacak bu koleksiyonun.

* Chez-bo ’ya ne kadar dahilsiniz?
– Elimden geldiğince anneme müzaheret etmeye çalışıyorum. Benim fikirlerime ehemmiyet verir.

NE BÜYÜKLÜĞÜNDE SAF GÖRÜNÜRSEN O KADAR ÇOKÇA TAKİPÇİN TAMAM

* Instagram hesabınızın güdük zamanda bu büyüklüğünde takipçiye ulaşacağını aritmetik edebiliyor muydunuz?
– Sanırım hangi büyüklüğünde saf ve içten olursanız takipçileriniz o kadar artıyor.

* Yurtdışından takipçileriniz birlikte var mı? 
– Fellah, Rus ve Azeri takipçilerim var. Tıpkı bile tekrar yurtdışından blogger ’lar…

* Toplumsal medya kariyer planlamasının bir parçası imdi, siz pekâlâ bakıyorsunuz buna?
– Hayatını içtimai medyaya bakarak uyarlamadığı sürece benim üstelik zevkle izlem ettiğim sosyal iletişim araçları fenomenleri var. Içtimai iletişim araçları üzerinden hisse senedi yapıp vergi sağlıyor olmaları de bana menfi gelmiyor.

* Yeryüzü haddinden fazla kullandığınız içtimai medya uygulaması hangisi?
– Instagram. Enstrüman dinlemeyi çok sevdiğim için arabadayken Spotify da muhakkak küşade oluyor. Film izlemeyi sevdiğim amacıyla, filmlerin künyeleri hakkında vukuf edindiğim IMDb (Genel Ağ Movie Database) uygulaması bile olmazsa olmazlarımdan!

* Instagram ’de hangi artist ve tasarımcıların işlerini paylaşmayı seviyorsunuz?
– Alelumum zatî hisse senedi kitaplarını okumayı yeğleme ettiğim üzere Osho ’nun yazılarını paylaşmayı seviyorum. Moda üzerine ise bildirme çok iz ya birlikte look ’unu paylaştığım markanın Louis Vuitton olduğunu söyleyebilirim.

BENİM FOTOĞRAF ÇEKİMLERİMDE ALAVERE DALAVERE BULUNMAYAN

* Tıpkısı insanın haddinden fazla fazla takipçisi olması amacıyla, ne kadar gizemli olması gerekiyor sizce?
– Toplumsal medyada gizem dışında doğallığın çok şanlı tıpkısı çeşni olduğunu düşünüyorum. İnsanlar değme aktarılma neler yaptığını, hayatının bittabi geçtiğini, neler giydiğini ve gittiğin yerleri almak istiyorlar.

* Instagram ’daki paylaşımlarınızda ne uygulama ve filtreleri kullanıyorsunuz?
– Rastgele zaman olmasa üstelik zaman zaman Instasize ’ı kullanıyorum. Süzek namına eğer bire bir şey çekeceksem Instagram ’ın kişi filtresi olan Crema tercihim. Anlayacağınız işik çekimlerimde hile namevcut (gülüyor)…

İSTİKLAL CADDESİ BENİM AMACIYLA ÇOK HUSUSI

* Sizin sunma çok isteyerek strateji ettiğiniz Instagram hesapları hangileri?
– Beautiful Destination, styledotcom ve Colette bana ilham veren hesaplar. Cara Delevingne ’in doğallığı ve hiçbir şeyi aldırmaz tavrına bayılıyorum! Chiara Ferragni ’ninki bile istekle izleme ettiğim hesaplardan.

* İstanbul ’dahi genişlik sevdiğiniz, Instagram hesabınızda fotoğrafını genişlik sık paylaştığınız yerler hangileri?
– İstanbul Boğazı ’nın manzarasına bilge olan Rumeli Hisarı ve İstanbul ’un tarihine şahitlik fail Istiklal Caddesi bu şehirdeki favorilerim. Hem doğup büyüdüğüm ve yaşadığım yere çok mümasil olması cihetiyle hem bile küçükken haftada ayrımsız babamla Beyoğlu günü ilan yazar sinemaya gittiğimizden, benim üzere çok hususi. afın sıcakkanlılığı, caddenin zinde kalabalığı, tramvayın sesi, insanı serian geçmişe götürücü nostaljik havas yaşatır bana her seferinde.

Bir Cevap Yazın