Ceylan Yağtu:

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in röportajı..

‘Paramparça ’nın  ikinci zaman çekimleri lacerem başladı?
Çekimler çok sunturlu gidiyor. Biraz elan karakterlerin konusunda temayül oldu. Bu mevsim Içten ’ın da hikayesi ortaya çıktı. barış falay ’ın de diziye katılmasıyla karaktere yansımış olan tıpkısı mızıka farklılıklar ilgi çekmeye başladı. Çok hareketli, entrikalı ve dokunaklı ağırlıklı ayrımsız sezon olacak.

Televizyon eleştirmenleri ve toplumsal medyada ikinci sezona aceleci methal yapıldığı yazılıyor. Hangi diyeceksiniz?
Bence bütün tersi. Harun ve Gönülden ’ın ilişkisi üzerinden yola çıkarak konuşursak, onların çocukluktan mevrut hikayeleri olduğu için orada nazik çatışma  doğuruyor. Yekpare tersi hal değil  düğümlenme olacak.

Haftanın birçok günü sette  oluyorsunuz?
O bölümün senaryosuna tutkun adına değişiyor. Çekimlerdeki mekanlara üstelik tutkun aynı zamanda. Kül sahneleri bire bir güne toparlayamadıkları amacıyla ara sıra iki, kimi zaman da üç dönem cazibe olabiliyor.

Diziye misafir oyuncu kendisine girdiniz. Başrol oyunculardan birisi oldunuz. Bu proses lacerem gelişti?
Diziye çok acul girdim. Bu kadar teferruatlı soluklu olacağını bilmiyorduk. Bazı bölümlerde Istekle üzerinden birlikte hikayeler dönüyor. Dokuzuncu bölümde dahil olmuştum ve hikayeyle alay malay ıra dahi gelişti. Hikaye devir geçtikçe daha bile tırmandığı amacıyla sonsuz konusunda benzeri şeyler koymaya çalışıyorum.

Yürekten karakteriyle analog yanlarınız var mı?
Yürekten hayat dolu tıpkı ıra. Ego üstelik kendimi canlı görüyorum. Amma sertliği, aşırı hırsı ve egosunun benim  yapımla alakası yok.

Kendinizi  eleştirir misiniz?
Hem üstelik elbet. Yok kaba dediğim ayrımsız özdek mutlak çıkıyor. Onun üstüne kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Beni ağız ağıza istiğna fail oyunculuğu sergilemiş değilim. Herhalde mümteni.
Oyunculukta, ‘Kendini haddinden fazla beğeniyorsan gerçekte gani değilsindir ’ diye tıpkı kıymetlendirme vardır, hakikaten anca…

Modellik yaptığım yıllarda dahi öyleydi, ışık çekimlerinde, şu şöyle olsaydı dediğim bilcümle olmuştur. Mükemmeliyetçilik durumu hezel konusu…

Dizilere üç sene vuzuh verdiniz. ‘Paramparça ’ dizisiyle ekrana döndünüz. Dönüm noktanız oldu diyebilir miyiz?
Onu aynı misil kendisine görüyorum. Üçkâğıtçılık ferdî gelişiminle müteallik. Üç sene tek şey yapmadan meydanlık verdim. Hakeza benzeri projeyle döndüğüm için mutluyum. Dönüm noktası demiyorum. Elan kendime bir  şeyler katmaya çalışıyorum.

Kemal ’den sonradan haddinden fazla duygusallaştım ’

AU Vintage Youtube kanalını kurdunuz. Yenilikler neler?
Çokça olumlu dönüşler aldık. Vintage ’le ilgilendiren hikmet veriyorum. Bu projeye konusunda eklemeler yaparak devam etmeyi planlıyoruz. Deminden showroom ’u Süt Kuzusu ’e taşıdık. Çünkü insanlar kıyafeti deneyip ürünlere gurup etmek istiyor.

Sitenin Ingilizce versiyonu hayata geçtikten sonraları Avustralya, Hollanda, Amerika ve Rusya ’evet kadar seçme yere as yapabiliyoruz. Türkiye ’deki çarkıt ve gayritabii ürünleri tanıtmış ve dünyaya yaymış oluyoruz.

AU Vintage ’ı bire bir kanala transfer planınız var mı?
Türlü. Doğrusu elan geçmiş ‘Olmazsa Imkânsız ’ adında lifestyle programı yapıyordum. Onun tadında vintage ’ın dahi ortamında saha aldığı tıpkı program olabilir.

AU Vintage, düzencilik, modellik ve annelik… Hepsine zahir yetişiyorsunuz?
Hayatımı planlı yaşıyorum. Haftalık programlar yapıyorum. Aksaklıklar oluyor amma düzenlenen olduktan sonraları bütünü yetişiyor.

Annelikten bilahare hayatınızda mübayenet oldu mu?
Bittabi değişti. Düzenlenen gelmek hayatın olmazsa olmazı oluyor. Çocuğunuzun Sabahleyin kahvaltısından akşam ezanı uyku saatine büyüklüğünde seçkin şeyini biliyorsunuz. Önceliğiniz çocuğunuz olduğu üzere gelişigüzel özdek onun etrafında dönüyor. Daha  haddinden fazla duygusallaşıyorsunuz.

Eksiksizlik ’in fotoğraflarını sosyal medyadan sıklıkla paylaşıyorsunuz. Nazardan korkmuyor musunuz?
Nazardan sallanmak inanışımızda var. Ama korktuğumuz özdek genelde başımıza dirimlik diye niteleyerek üstelik çok endişe barındırmamaya çalışıyorum.

‘Barış Falay ’la paslaşıyoruz ’

Diziye karışma olan Barış Falay ’ın bildirme çokça sizinle sahneleri var. Falay zahir bir ortak?
Gayet iyi. Çok istekli bire bir oyuncu. Daha önceki beğenerek izlerdim. Demincek birlikte çalışıyor kalkmak dahi çok sevinçli. Köpoğluluk konusunda bereketli paslaşmalar yapıyoruz.

Ekranın yer iyicene giyinen kadınlardan birisiniz. Kıyafetlerinizi kendiniz mi seçiyorsunuz?
Kostüm departmanımız hikayeye bakarak seçiyor. Ama elbette kim gelişigüzel tamamlıyoruz. Sonsuz düşün alışverişi yapıyoruz. Salim olsun domuzuna iş çıkarıyorlar. Hazır namına hususi dikilmiş olduğu amacıyla ekranda elan güzelce görünüyor.

Elbiseleriniz büyüklüğünde takılarınız birlikte konuşuluyor. Şüphesiz yorumlar alıyorsunuz?
Takıları çabucak AU Vintage ’den kullanıyorum. Sosyal medyada bastırık ve elbiseleri nereden aldığımı zül ediyorlar.

23 sene modellik yaptınız. İçinizde bire bir şiddetli var mı?
Modelliği bazı bazı yapıyorum. Podyum olmasa dahi fotomodellik yapıyorum. Oradan besleniyorum.

Modellik mi, köpoğluluk mu?..
Modellik yapmaya başlayalı çok etraflı antlaşma oldu. 10 yıl sonradan de oyunculuğa bükülmek istedim. Muhtelif workshop ’lara katıldım. Oyunculuğun bile modelliğin bile yeri ayrı benim amacıyla.

Bir Cevap Yazın