CHP’de yeni MYK mahsus oldu

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre 12 umumi başkan yardımcısı ve tıpkısı genel sekreterden oluşan, partinin “vitrini” dahi olan MYK ’bile nazik mübayenet gerçekleşti. PM ’ye giremeyen bozuk Genel Yazman Gürsel Uğurlu ’in namına bakir Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır oldu. Sabık ahit Öğür Sözcüsü olan Haluk Belletici, idari ve mali işlerden mesul Genel Komutan Yardımcısı oldu.

DIŞ SIYASA ÖZTÜRK ’TE

Kullanılmamış dönemde Öğür Sözcülüğü görevini, benzeri zamanda tutum politikalarından mesul olan Selin Sayek Böke sürdürecek. Henüz önceki yerli yönetimlerden sorumlu olan Ege Ağbaba, iştirakçi sendikaları ve sivil topluluk kuruluşlarından mesul Umumi Komutan Yardımcısı kendisine MYK ’birlikte devam ediyor.

PM yarışında nazik muvaffakiyet gösteren sakat mebus Erdal Aksünger, vukuf ve bildirişim teknolojilerinden sorumlu Umumi Başkan Yardımcısı oldu. IŞİD militanlarının dengesiz tuttuğu eski Musul Başkonsolosu, Ardahan Saylav Öztürk Yılmayan, bakir CHP yönetiminde dış politikayı yönetecek. İzmir Mebus Zeynep Altıok dahi herif ve doğa haklarıyla ilgilendiren Umumi Başbuğ Yardımcısı namına çalışacak. Işte CHP ’nin eskimemiş MYK listesi:

– Iye Ağbaba (Iştirakçi Sendikaları ve Sivil Sosyete Kuruluşları)
– Erdal Aksünger (Hikmet ve Iletişim Teknolojileri)
– Zeynep Altıok (Kayırıcı ve Doğa Hakları)
– Tekin Bingöl (Tümen Örgütü, Teşekkül Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenme)
– Selin Sayek Böke (Tutum Politikaları – Öğür Sözcüsü)
– Korkulu Osman Budak (Işveren Sendikaları ve Meslek Birlikleri)
– Mısır Yasemini Öney Cankurtaran (Lansman ve Halkla Ilişkiler)
– Lale Karabıyık (Sosyal Politikalar)
Haluk Çalıştırıcı (Idari ve Mali Amal)
– Bülent Tezcan (Hukuk ve Seçme İşleri)
– Seyit Torun (Yerel Yönetimler)
– Öztürk Yılmaz (Aut Ilgiler)
– Kamil Okyay Sındır (Genel Sekreter)

Bir Cevap Yazın