CHP’li vekilin kardeş isyanı!..

Milliyet’te kayran kayran habere bakarak önceki dönme, Yahya Efe Mahallesi mevkiindeki özel bir hastanede meydana gelen olayda, CHP Kocaeli Mebus Fatma Kaplan Özgürlük ’in babası Şaban Kaplan hastanede otama görürken, Kasıt Özgürlük kayınbiraderi Emrah Kaplan ’a babasıyla ilgilenmediği yönünde serzenişte bulundu. Sinirlenen Emrah Kaplan eline geçirdiği semere bıçağı ile Kasıt Özgürlük ’i bıçaklayarak yaraladı. Kısık yaralanan Tasavvur Hürriyet ameliyatın peşi sıra tedavi altına alındı.

Emrah Kaplan, mazi adliyeye gönderme edildi. Tekirdağ ’da bakkal işlettiğini belirten Emrah Kaplan, Kocaeli 2 ’nci Hazar Ceza Hakimliği ’nde verdiği ifadesinde başıboş bırakılmasını istek ederek, “Benim eniştemi cani kastım yoktur. Hapların verdiği etkiyle o dakika yaşamış olduğum psikolojiyle cereyan ettim” dedi.

Emrah Kaplan ’ın avukatı Açık Deniz Kolat ise, “Müvekkilim olaydan ayrımsız hafta büyüklüğünde ilk hastaneye başvurarak maden tedavisi olmaya başlamış ve bu nedenle bir hizip ilaç ve iğneler kullanmıştır. Bu ilaç ve iğneler dolayısıyla müvekkilim kestirmece 1 haftadır halüsinasyonlar görmektedir. Gerçekleşen olay de bu ilaçların etkisi ile meydana gelmiştir. Kendisinin banko eniştesine uymazlık verme veya cani gibi benzeri kastı bahis konusu değildir” diye niteleyerek müvekkilinin başıboş bırakılmasını istek etti.

Bilge Ayhan Uğraş, hakkında amme davası açıldığı takdirde savunması alınana kadar Emrah Kaplan ’ın 3 ay süresince rastgele hafta pazartesi günü sunma andıran karakola giderek imza atması şartı ile adli kontrol altına alınması değişmeyen vererek azade bıraktı.

Eşi Hedef Özgürlük ’mağara esasen benzeri an olsun ayrılmayan Milletvekili Fatma Kaplan Özgürlük ise avukatı tarafından eşini bıçaklayan, yaptığı kayıtlı izah ile ruh bilimsel sorunlarının olduğunu bildirdiği kardeşi Emrah Kaplan ’ın başıboş bırakılmasına arzuhâl ile başvuruda bulunarak itiraz etti.

Bir Cevap Yazın