Cihan Ünal ‘Muhteşem Çağ-Kösem’de!..

Cihan Ünal, ayrımsız döneme damgasını vuran 4. Murad dizisinde de Sultan Murad ’ı canlandırmıştı.

Ayrımsız asker ve idareci yerine devletin tamam kademelerinde fariza yapan Kuyucu Murad Ciddi, diziye sadrazam namına dahil oluyor.

Osmanlı ’nın liyakatli oran adamı

Tıpkısı çeri ve idareci kendisine devletin eksiksiz kademelerinde fariza işleyen Kuyucu Murad Vakur, diziye sadrazam namına karışma oluyor. Önceki murat olarak Küçük Asya ’daki Celali İsyanları ’nı bastırmayı önüne koyan Kuyucu Murad ’ı sarayda bekleyen bambaşka ayrımsız tehlike elan var.

Yılların ateşi yeniden harlanıyor

Kuyucu Murad, yıllarını payitaht yerine imparatorluğun kalem şehirlerinde geçirmesinden sorumlu tuttuğu Safiye Odalık ile yıllar sonradan yine karşılaşıyor. Aradan güzeşte ant herhangi bir şeyi değiştirse bile, ikili arasındaki garaz ve antagonizm baki kalıyor.

Yaşadığı sağlam çok felaketten Safiye Hükümdar’ın komplolarını sorumlu tutan Kuyucu Murad, onunla hayatının bu bakir döneminde yeniden savaşmaya hazır.

Cins bire bir asker üzere yaşayıp ölmek isteyen Murad Gösterişli’nın gözü karalığı, Kocaman Çağ Kösem’deki savaşların şiddetini dahi artıracak. Rum ’üstelik Celalilerle, sarayda ise Safiye Padişah ’ın bütün karşısında uğraş edecek.

Bir Cevap Yazın