Cildi nemlendirmenin ayrımlı yolları

Sözcü’da meydan düzlük habere bakarak yüzünüzü 10 el ılık suyla yıkayın. Daha sonra yüzünüzü hafifçe kurulayın ve hakeza 30 dakika büyüklüğünde bekleyin. Eğer cildiniz gerginleşiyorsa, kurudur. Kızarıyorsa, hassastır. Temas iki seçenek bile görülmüyorsa, tıpkısı kağıt mendili yüzünüze bastırın. Yağ kalıntıları görüyorsanız o zaman semiz tıpkısı cildiniz var demektir. Yağ lekeleri sadece cebin ve burunda belirginse, bu karma tıpkısı cilde cemaat olduğunuzu gösterir.

Parıltılı tıpkı kap üzere hoppadak kremlerin mucizeleri ehliyetli değil. Vücudunuzun tabii ritmine kadem uydurmanız, onun domuzuna görünmesine havari olacaktır. Işıltılı ayrımsız cilde iyesi olmak amacıyla uzmanların tavsiyelerine uymanız ehliyetli.

Erken yatın: Boşuna “görk uykusu” denmiyor. Şayet cildiniz günün stresinden sonraları kendine gelemezse, kırışıklıklara cebin deri bakımınıza ne kadar harcadığınızın önemini yitirdiği biaman bire bir savaşa girdiniz demektir. Hasarı doğrultmak üzere şeş ila sekiz saat ortada tıpkısı zamana ihtiyacınız var.

Stresi azaltın: Stresin ihtiyarlama üstünde büyük etkisi var. Stresin en balaban düşmanlarından biri ise yoga… Günce beş altı basit hareket de sirkülasyonu ve oksijen alışverişini düzenler, stresi azaltır.

Acele kilo verdiren diyetleri yapmayın: 30 ’larınızda kilogram verin ve yanaklarınızdan vurdumduymaz almayın. Mezar yanaklar yaşın göstergesidir, bu yüzden biberli kilo kayıplarından sakının.

Çok sevimsiz evet bile çokça sıcak: Ten aşırı şeyleri sevmez. Soğuktan sıcak tıpkı eve kaldırmak ya dahi klimalı ayrımsız ofisten öğle vakti güneşine geçmek cildinizi büyük tıpkı strese sokar. Her çevre değişiminde cildiniz kendini bakir yere adapte etmek üzere nazik enerji harcar.

Tatlı isteğinize bilge olun: Katmerli çikolata aşındırmak büzüşük tehlikesini yanı sıra getirir. Şeker, kalçamıza şüphesiz güçlük ediyorsa cildimize üstelik ayrımsız şekilde davranır. Efdal şeker tarafından hasara uğratılan kolajenin vücuttan atılması 15 sene sürer, o yüzden bugün şekeri keserseniz gelecekte zinde aynı cildiniz olur.

Bol artağan nemlendirin: Rutubet, cildi iz ve etine dolgun tutmaya yarar. Yatak odanıza benzeri nemlendirici ya bile geceleri radyatörünüzün konusunda sulanmış bir havlu koyun.

Masajın gücü: Lenf sirkülasyonunu harekete etmek ve deri saflığınızı artırmak amacıyla cildinize ovma yapın.

Bir Cevap Yazın