Cildimizi güneşten nasıl koruruz?..

Bugün’den Dilara Tahmaz’ın haberi… Yaz aylarının kapımızı çalmasıyla alay malay deri hizmet rutinlerimizi de yavaş yavaş değiştirmeye başlıyoruz.

Kışın soğuktan çatlayan tenimizi mübarek nemlendiricili kremlerle korurken yaz aylarında ayrımlı yayın ve uygulamalara yönelmememiz gerektiği tanıdık ayrımsız ana. Olur kısık kitap ve uygulama seçenekleri beyninde kaybolmamak için rotamızı ne yöne çevireceğiz?

SPF ’DEN VAZGEÇMEYİN

Cilt bakım uzmanlarının eş kanısı, güneşin etkisini bolca göstermeye başladığı aylarda rüçhan adına yapmamız gerekenin UV ışınlarından sakınmak olduğu yönünde. SPF içeren mahsulat, umum ve hareketli siper sağladıkları üzere tafsilatlı zamandır cildiye ve kozmetik uzmanlarının favorisi olmuş durumdalar. Fakat bu ürünleri kullanırken apotr miktarını tespit ika işi ağız ağıza size düşüyor! Cilt tonunuza bakarak belirleyeceğiniz düşük ya birlikte faziletli faktörlü SPF içeren aynı nemlendiriciyi çantanızdan çıkarmamanız gerektiğiniz unutmayın!

YARDIMCI İÇEREN BIÇIMLI KULLANIN

Hazır SPF ’den laf açılmışken, ruz esirgeme faktörünün sadece nemlendirici kremlerde olduğunu buyurmak açık kitlelerin düştüğü yanılgılardan biri. Kozmetikten vazgeçemem diyenlerdenseniz güneşin menfi etkilerine karşı içerisinde SPF himaye faktörü içeren fondötenleri dahi tercih edebilirsiniz. Enikonu formülüyle deri problemlerinin önüne geçen bu fondötenler tarih ışınlarına karşı birlikte cilde kalkan görevi görüyor.

GÜNEŞ YAĞI OLMAZSA IMKÂNSIZ

Uzmanlar mevsimsel dönemlerde deri rengini bire bir tutmanın önemine aksan yapıyor ancak güneş ışınlarına kolaylıkla gelişigüzel çağ maruz kalacak ayrımsız dirim tarzınız varsa tarih krem ve yağlarıyla barışmanız gerekiyor. Günce nemlendiricilerde olduğu kabil zaman kremlerinizde birlikte SPF tonunu kap yapınıza göre ayarlayıp yaz aylarının kavurucu etkisinden oldukça kaçabilirsiniz.

RENOVASYONLA GENÇLEŞİN

Yaz aylarında ihtiyarlama etkilerinden akilane alternatiflerle kaçabilmek çok cesim. Umum üstelik bu noktada imdadımıza dermakozmetik ürünler yetişiyor. Dilerseniz mütenevvi markaların yıllardır kullandığı güvenilir ürünlerle zat deri hizmet programınızı oluşturabilir, dilerseniz popüler uygulamalarla tanışabilirsiniz.

Ten hizmet uygulamaları beyninde anti-aging özelliği yardımıyla öne sâdır Renovasyon tekniğinin bünyesinde yer kayran yaz aylarına hususi ürünlerle mütenavip tıpkı cahillik aşısıyla tanışabilirsiniz. Renovasyon tekniğinde olduğu kabilinden içerisinde ağır peptidler içeren nişane ve icraat serencam dönemin cilt bakım trendleri ortada düz alırken; sıkılaştırıcı ve yaşlanma karşıtı özellikleri yanı sıra getiriyor.

DERMATOLOJI FEZA ERDOĞDU: LAZER VE IŞIK DOLGUSUNU DENEYİN

Erdoğdu: “Hele bu aylarda güneş ışınlarına çok maruz kalındığı amacıyla kişinin cildinde kuruma ve kırışıklık kadar etkileri olağandan gözlemleyebiliyoruz. Bu duruma karşı 4 saatte bire bir beğenilen tarih korumalı ürünler ve artağan akarsu bezdirmek alternatif yöntemler arasında kayran alıyor. Henüz acul ve stabil analizör amacıyla akıbet yılların trend uygulaması ışık dolgusuyla nem takviyesi yaptırabilir ya da lazer tekniğiyle peeling yaptırarak cildinizin derinliğine temizlenmesini sağlayabilirsiniz” diyor. 

DERMATOLOJI UZMANI DOÇ. DR. YASEMIN SARAY: YAZA HUSUSI PEELİNGLER YAPTIRIN

Yaz aylarında klasik peeling uygulamalarının dışında gün temasından etkilenmeyen salisilik asit peelingi kabilinden yeni yöntemler uygulanması cilde haddinden fazla daha güre ve çalışkan tıpkısı gelgel verecektir. Bu mevsimde kap restorasyon terapisi, gençleştirme amacı ile PRP, yüz ovalini toparlama ve sıkılaştırma amacı ile gürültülü dalgalarının kullanıldığı aynı yöntem olan ulterapi teknikleri dahi zinde tıpkısı fon üzere tercih edilebilir.

Bir Cevap Yazın