Cildinize ‘iyi gelecek’ tavsiyeler!..

Akşam’dan Emine Bıyık’ın haberine göre Dermatoloji Uzmanı Dr. Dünya Malı Tekeli, ten sorunu yaratacak 7 laf üzere hizmet ve hal önerilerinde bulundu.

İşte açıklamaları…

GÜNEŞ SİVİLCELERE BEREKETLI GELMEZ

Tarih takkadak cildi kuruttuğu üzere size azaldığı izlenimini verir, cilt çirozluk sinyali aldığından harekete geçer akçe ve sonuçta cildin yağ üretimi arttığından sivilcelerde de çoğalma görülme olasılığı artar. Antrparantez sivilce izleri gün altında kalımlı lekelere dönüşürler. Yani sivilcesi olanlar güneşe çıkarken iki posta düşünmeli!

– Akneye eğilimli, semirtilmiş cildi olanlar mümkünse makyaj yapmamalı. Hamam havalarda terleme ve cildin natürel nemlendirme mekanizmaları aktiflendiği amacıyla yağlanma birlikte elan çok hissedilir. Bu nedenle ciltte, güneşten ve terden kaynaklanan isilikler oluşabilir.

– Makyaj malzemeleri de cildin zorlamasız aksülamel vereceği ayrımsız ayrıksı unsurdur. Eğer değme devir makyaj açmak şartsa, su bazlı makyaj ürünlerin tercih edilmesi önerilir. Oilfree BB kremler alelhusus de 30 SPF eğin özellikte olanları yegâne im kendisine kullanıp tazeleyebilirler.

Havuza değil denize girin!

Deniz suyunun ve Sıra ’in gâh deri hastalıklarına da faydası var. Ancak havuz suyunun etkileri olumsuzdur; kuruluğu artırır. Çünkü klorlu havuz suyuna girmekle alay malay derinin siper mekanizmaları azalır. Bu nedenle deriyi çok kesif yıkamamak gerekir.

– Popüler bronzlaşma ya bile cilt hizmet yağları sivilce ve kistlere neden tür, kullanmayın! Yeregeçen hasım ve bebe yağları tıkayıcı özellikleri yüksek ürünlerdir ve sivilce oluşumunu provoke ederler. Bu suret Yağlı mahsulat göz çevresinde dahi aşağı kistlerin oluşumuna amil olur. Güneş koruyucunun altına özellikle kim nemlendirici sürmeniz gerekmez. Çağ saatlerinde sıra koruyucu sürersiniz, akşam saatlerinde birlikte alışılagelen tıpkısı akarsu bazlı hafif üreli nemlendirici kullanabilirsiniz. 

– Hayalet ve kıyafetler sizi güneşten korumaz. Gölgede da mor ötesi ışığı alırsınız. Saye sizi yüzde dört civarında korur. Kıyafetlerin ise etkisi olmaz. Ruba ancak birkaç katsa koruyucudur. Yoksa tek ikmal gömleğin sizi siper kalkanı sekiz faktörlü bir apotr kadardır. Yani gölgede ve giysilerin altında üstelik güneş lekelerine açıksınız, gündüz koruyucunuzu ihmal etmeyin!

– Saçlarınız sunma haddinden fazla gökçe yazın yıpranır. Fön, kökten kalite değişikliği gibi uygulamaları mümkünse bahar ayları ve kışın yapın. Fön hesabına örgülerle tarz verin. Keratinli bakımları ve saf zeytinyağıyla yapılan bakımları boşlama etmeyin. 

Bir Cevap Yazın