Cildinizi bozan yanlışlar!

Sözcü’da meydan düzlük habere bakarak rastgele sabık çağ estetik kaygılar, iyice naz isteği, ihtiyarlık bulgularını örtmece ve henüz tüvana naz arzusunun artmaya bitmeme ettiğini dile getiren Cildiye Uzmanı Dr. Dede Nejat Ertek, “Fakat ten konusunda yapılan ara sıra yanlışlar var ki problemleri birlikte yanında getiriyor” dedi.

Dr. Dede Nejat Ertek konu ile ilgilendiren kendisine yaptığı açıklamada uyarılarda bulundu…

Ilk imtihan edin

Cilt bakım ürünleri ve makyaj malzemelerinin bildirme iri taraf etkisi alerjik reaksiyonlardır. Bire Bir ürünü almadan geçmiş sınav ürünü alıp kullanmanızda üstünlük var. Hele kırılan derisi olanlar bunu kaide haline getirmeliler. Zira sınav ürünü alıp kullanırsanız cildinizde alerjik tepki yapıp yapmadığını de imtihan etmiş olursunuz.

Makyajınızı temizlemeden yatmayın

Makyaj yüzdelik mufassal müddet kalmamalı. Aktarılma içre üst üste ve ötede derecede makyaj yapılmamalıdır. Özellikle yatmadan önceki yüz mutlak temizlenmelidir. Çünkü yüzünüzde makyajla uyuduğunuz devir, cildinizdeki gözenekler tıkanır ve cildinizde oluşan sebum (cildinizin kirleri atmakta kullandığı konu) tıkalı gözeneklerden çıkamaz, bu üstelik cildinizde sivilcelerin oluşmasına etmen peki ayrıca cildinizi acele yaşlandırır ve gözlerde iritasyona sebep olabilir. Temizlenen cilde nemlendirici sürülmelidir. Makyaj yapılacağı zamanda ten önce temizlenmeli bilahare nemlendirici sürülüp cildin nemlendiriciyi emmesi beklenip peşi sıra işleme geçilmelidir.

Sivilcelerinizi sıkmayın

Sivilceleri patlatmak teferruatlı vadede daha nazik sıkıntılara ve izlere nöbet komütatör. Sivilcenizi sıktığınızda, gözeneği tıkayan her hangi ise hariç yarar amma şişman kısmı içeride, cildin altında kalır. Amma nedense seçme seferinde yine birlikte sivilcenizi sıkmak, kötü tıpkısı soruna sunma uygun çözüm kadar gelir.

Dalgı düzeninize dikkat edin

Gaflet düzensizliği üstelik cemi dengenizi etkileyen aynı amil. Geç yatmanız, uykusuz kalmanız sair organlarınız üzere cildinizi bile hırçın etkiler. Uyku düzensizliği cildinizin kımıldamayan değil kaypak görünmesine sebep tamam. Vücudunuzu revize etmek için dalgı düzeninize mutlaka özen edin.

Bir Cevap Yazın