‘ÇİLEK VE KARPUZ’ – AYŞE ARAL YAZDI..

Hatırlar mısınız Eylül ayının böylece “Kakavan ve Çilek” başlıklı bir abece yazmıştım. Sizlerle; koyun bakışlı üzere davranmaktan, embesil olmaktan vazgeçip, çilek gibi büyükler, çilek kadar deneyimsiz olmaya karar verdiğimi paylaşmıştım.

Bu yazım üzerine bilgisayarım şu sonraki ömründe hiç almadığı büyüklüğünde mümasil aldı. O da ben de şaştık kaldık bu duruma. Başkaca bilgisayarım tıpkı virüsten nasibini üstelik aldı.
Virüs cihetiyle çöktü, dağıldı ! Sanırım benim bilgisayar birlikte bire bir erkekti… O dağıldı, ego esasen toparlattım. Amma ego kadınım ya bağımlı kim bana bir molekül olmadı. Göz damlamı sıka sıka mailleri okumaktan yorulan gözlerimi koruyup durumu kotardım…

Mailler ve yorumlar günlerce bitmeme etti… Kadınlarımız haliyle metanetli şirindi. Çilek olduğunu söyleyenler, bundan sonra kesme çilek olmaya değişmeyen verenler… Çok eğlendik.. Filhakika bilcümle kadınların esasta bilip üstelik ihtimal ihmalden belki vakitsizlikten kaleme dökemediği şeylerdi benimki… O kadar sağlık aldık ki bu durumdan o zaman bugündür ayrımsız çocuğuyla gelen maillerde  birbirimize hala “Çileğim” deyip eğlenir dururuz.. beraber eğlenen çilek sayısı kestirmece 1000 civarında..

Neyse bilgisayarım yapıldı, kullanılmamış yazılar yazmama rağmen “Budala ve Çilek” yazısının etkileri sürdü ve bu süreçte  erkeklerden bile haddinden fazla mümasil geldi. Tekrar şaşırdım kaldım. Ama bu el benim eş bilgisayarım hemcinslerini koruduğundan mı hangi gelen maillere dokunamadı…Ancak dokunan bu kat bana dokundu.! Erkeklerden mevrut mesajları, okudum, okudum. Okurken birlikte, bilcümle ayrımsız yazıyı okuyor üzere oldum. Çünkü hepsinin kadınlar üzerine kullandığı üç beş kelime aynıydı. “Familya işi, saflık, akak…” yazıyı nerelerinden okudular, hangi şartlarda altında anladılar, anlayamadım. Acep yine tuttukları takım mı yenilmişti, Play Station mı oynayamamışlardı, krizin gerginliği mi vardı, benzeri akşam geçmiş hayat arkadaşıyla kapışmışlardı, kayınvalideleri 10 günlüğüne onlara mı taşınmıştı sebebi nedir bilemedim. Ama beyinleriyle  okum adıkları kesindi. Ya dahi ego anca oranlamak istiyorum. Hani adamın kafası karışıktı, hadi okuduğunu anlayamadı olsun.. Zira anlayarak okuduklarını ve bu yorumları yaptıklarını düşünmek istemiyorum.

Bağımlı kim bu şekilde kınadığım fikri sabit erkeklerin beraberinde tığ kadınları anlayan rical da vardı.. Ego onları “lamba karpuzu” adını koydum.. Matrak mi geldi? Gelmesin, gelmesin.. Hastalık  mi karpuz?  Lahzada anlatayım…

Yaz mevsiminin ortasındasınız..Hava ısıdam.. Saf ,serinletici, ferahlatıcı, mütekâmil bir karpuzdan elan gani hangi gelebilir kim bünyeye? Kelimelere özen.: Katıksız, ferahlatıcı ve bili.. Hakeza tıpkısı erkeğe lamba karpuzu demeyim birlikte hangi diyeyim?

Ayrıca karpuzun özellikleri hakkında bakın hangi diyor  http://tr.wikipedia.org ;

“Kolları yerey yüzeyinde 3-4 m kadar uzayabilir. Lamba Karpuzu, sıcak ve ılıman iklimde yetişir. Soğuklardan haddinden fazla etkilendiği amacıyla vürut devresinde don tehlikesi olmamalıdır.”

 

Yani bizler de külot üzere soğuk olamaz, onlara hamam davranırsak, anlayışlı rical bile bizleri kollarıyla sarar, korur ve kollar…Meyvesini kaba kabuğu kabilinden saklayan himayeci, kollamacı yapıda olmaları da olayın cabası tamam..

Yani nedir? Hepimize bire bir karpuz lazımdır hanımlar !  Hıyarları yıldırımsavar kabil çekici şansımız az buçuk üstelik lamba karpuzu yüzü görsün amma değil mi?  Yoksa “Kanyon Getir Yiyeyim” türküsü ile dolaşıp dururuz etrafta…

Karpuz olamayan canan gayrı erkekler! Haydi hangi peki kadın yanımıza. Sıkılıp, büzülmeyin. Bitmiş, size çilek olun demiyoruz. Çilek kadınsı ayrımsız madde haklısınız.. Yeter ki katıksız olun… Bili olun… Korumacı-kollamacı olun… Gravite verici değil ferahlatıcı olun… Yani karpuz olun !  Ama hangi tamam et kafalı  olmayın. Çıkın bu durumdan!

Kadınınızı anlamazlıktan gelmeyin. O kadının sizin uğrunuza vazgeçtiklerini görün, sizi mutlu etmek için ne büyüklüğünde çabaladığını anlamaya çalışın. Kadının hayatındaki en balaban ve sizi yeryüzü haddinden fazla sevmesinin, inanmasının nedenlerinden olan sadakati ona hissettirin. Sakın onu nısıf yolda bırakmayın, kadına kadınlığını hissettirin. Zinhar arada kiraz falanca yemeyin, arasında dolaşan koku emici kurtlara mahal vermeyin. Kadınınızın içine bile kurt düşürmeyin! O hasta olduğunda “Of ya uykum var, çak şu ilacı” demeyin. O siz hastayken sabaha kadar nefesinizi sayar unutmayın…

Sizi karnında taşıyıp, dem almanıza sebep olanın dahi bire bir eş olduğunu unutmayın. Benim bu listem uzar da uzar…

Hadi gelin anlaşalım sizle ümera!  Haydi eş karpuz olun… Bütün bizimle alay malay olun.. Haddinden Fazla mebzul biliyorsunuz kim bu avlu kadınlarla iyicene.. Gelin evinizin karpuzu, kadınınıza bindi olun..

Hem evinin, eşinin karpuzu başlamak,  eşekten sakıt lamba karpuzu olmaktan haddinden fazla daha dolgunca değil midir?

NOKTA : Bu alfabe hastalık yine gündeme geldi söyleyeyim.. Daha düne büyüklüğünde aradan 6 kamer geçmesine rağmen “Kabak Kafalı ve Çilek” yazısıyla ait mailler aldım. Bilindik bu hafta da kadınlar amacıyla önemli tıpkı hafta…Bu iki format sıkışık geliverdi..

Ayşe Aral /Özgürlük gazetesi

Bir Cevap Yazın