Ciltler parıltılı parlıyor!..

Türkiye’nin haberine bakarak kadınların güzelce itap etmek için yüzlerine bitkilerden mamul karışımlar, yoğurt, çökelge hatta uzun hayvan zehri üstelik sürdüğü olmuştu ama serencam yöntemi uğraşmak için tahammül sınırlarını az buçuk henüz zorlamak gerekiyor. Bu yüz bakımı kuş pisliklerinden yapılıyor.

Dünya ünlülerinin sıraya girdiği yöntem ‘geyşa beniz bakımı’, ‘bülbül yüz bakımı’ evet bile ‘Japon yüz bakımı’ yerine adlandırılıyor. Her ne büyüklüğünde iğrenç olsa birlikte bu yüz bakımı çokça çalışkan. Botokstan de daha canlı olduğu bildirilen bu bakım, yaşlanmayı geciktirici ağırlık uyandırıyor, özellikle sivilce izlerinin kapatılmasında işe yarıyor. Victoria Beckham’ın bu yüz bakımının en balaban fanatiklerinden olduğu bildiriliyor.

Bu bakımda seçkin kuşun pisliği de kullanılmıyor. Bakımda hele Japonya’nın Kyushu adasında dinamik bülbüllerin pisliği kullanılıyor.

Kıymetli bulunduğu için de bu bakım oldukça pahalı. İngiltere’dahi Londra Hilton otelindeki görk salonunda 90 dakikalık ayrımsız seans 180 sterlin (600 TL).

Bu bakımın geçmişinin 17. asra büyüklüğünde gittiği ve geyşalar tarafından kullanıldığı bildirildi.

Bir Cevap Yazın