Ciltlerinizi ‘problemli hale’ getirmeyin!

Akşam’dan Şevval Özçelik’in yazısı..

Ciltlerimizi sorunlu arkaç biz getirmeyelim

Kap problemlerimiz aslında sandığınız büyüklüğünde cesim olmayabilir. Cildimizi tefrik etmek onu uydurmak gerekir. Bu sayede görk ve ferdî bakım uzmanından destek alırken sorularına verdiğimiz cevaplarımızla elan şuurlu olabiliriz.

Kendimizi tanımanın yolu hikmet dağarcığımızın genişlemesi ile olacaktır ego size ana bilgileri isnat etmek istiyorum bittabi bu işe gönlünü vermiş eğitimini almış günde onlarca el ten analizi ve bakımı işleyen aynı görk uzmanı olmayacaksınız bu yazıyı okuyunca.

Gelelim önce bilgilerimize…

Kimimizin cildi kurudur, bazılarımızın semirtilmiş, iri çoğunluğumuzun karmadır. Elbette bu sıfatlar alnımızda yazmaz. Antrparantez bu ten tipleri rastgele antlaşma yegâne ayrımsız çeşni ortamında sınırlı kalmaz. Tığ bunları mecburi kendisine hakeza sınıflasak birlikte, nesep hayatta biraz elan ağdalı, anlaşılması elan vahim ciltlerle karşılaşırız. Cildimize çalmak, korumak, geliştirebilmek için onu bereketli tanımalıyız. Kaliteli kap hizmet ürünleri tek da gergin değildir. Bu bizim zaafımız, hepimiz razı geliyoruz. Her birimiz zat gücümüz oranında ağır ayrımsız bütçeyi bu ürünlere ayırıyoruz. Ama akla yatkın seçim yapmamışsak, stabil yararını göremiyoruz. Bile faydası benzeri yana, bize dokuncalı birlikte olabiliyor.

Cildimizin güzelleşmesini beklerken, alışılmadık sorunlarla karşılaşmamıza sefer açabiliyorlar. Ten tipimiz genellikle kalıtsaldır. Buna rağmen tedricen değişebilir. Güneş, yer kirliliği, vabeste mekânlarda varagelmek, kaloriferlerin havayı kurutması, sağlıksız beslenme, kavisli sabunlar, çakaralmaz yahut kusurlu bakım ve makyaj ürünleri, bildirme pir, sunma normal cildin da bozulmasına kat açabilir. Günce bakım ürünlerinizi ve makyaj malzemelerinizi seçerken tetik olun. Cildin değişkenliğini ve hassasiyetini dikkate düz nitelikli ürünler almalısınız.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın