Ciltte sulu zırtlak suyu mucizesi!..

İHA’nın haberine göre Özel Elit Polikliniği Hekimlerinden Dermatoloji Uzmanı Dr.Şerafettin Saraçoğlu, konuyla ilişik olarak yaptığı açıklamada, “Ruz lekeleri, alelumum ihtiyarlık lekesi, karaciğer lekesi kadar farklı isimlerle anılır. Gerçekte zararsız olan bu lekeler bedii yerine sorunlara sebep olanaklı. Alelhusus eller, yüz, dal ve açık giyimli bölgesinde görülürler. Boş tenli insanların dakikasında % 70 ’inde beş altı evet da çokça sayıda bulunurlar. Bulundukları yerler itibari ile anlaşılacağı kabil güneşin mor ötesi ışınlarının kap üzerinde yarattığı hasarlanmaya derinin geliştirdiği aynı yanıttır. Deride melanin yerine isimlendirdiğimiz derinin boyar madde maddesinin anlaşılan alanlarda çok miktarda birikmesi dolayısıyla gelişmektedir.Neyse kim bu soy sorunlarda birçok çözüm yöntemi bulunmaktadır” dedi.

“En mebzul tedavi lekenin oluşmasına izin vermemektir” diyen Hususi Seçkin Polikliniği Hekimlerinden Dermatoloji Uzmanı Dr.Şerafettin Saraçoğlu, daha bilahare şunları kaydetti; “Yani güneşten korunmaktır. Gündüz koruyucuların güneşe maruz mütezayit bölgelere uygulanması, bağlı kıyafetler seçilmesi, şapka şemsiye kabilinden fiziksel dehalet yöntemlerinden faydalanma lekelerin oluşumunu azaltmada önemlidir.

Tığ klinikte; Lazer tedavileri, İlaçlar, Kimyasal peeling, Tepkili Uçak peeling, Enzimatik peeling, Mezoterapi, Krioterapi kabilinden yöntemler ile analizör üretebiliyoruz. Bunların yanında gâh evde yapılabilecek kıytırık uygulamalarla birlikte lekeleri hafifletmek mümkün gibi.Bunlardan biride Limon maskesidir.”

TAMAM BU PEÇE NASIL HAZIRLANIR?

Sulu Zırtlak suyunun uygun elma sirkesi ile karıştırılarak elde edilen karışımı bire bir pamuk yahut fırça yardımı ile musaffa yüze akşam saatlarinde sürün.

Yaygın lekelenme varsa bilcümle yüze veya lekeler üstüne uygulayın. İdeali hep geceleyin yüzdelik kalmasıdır. Fakat gâh alıngan ciltli kişilerde sakim saat büyüklüğünde bekletip yıkanması uygun olur. Sulu Zırtlak suyu deriyi güneşe duyarlandırabilir. Bu nedenle sabah katiyen yüzünüzü yıkayın ve ruz apotr kremler sürerekte etkisini pir azaltın.

Limon suyunu hassas derisi olanlarda, balla veya yoğurtla karıştırıp lekeler üzerine bile infaz etmek ziyadesiyle yararlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın