Cimbom’da Mikel sürprizi!

Takvim’dahi vadi alan habere göre Galatasaray, aradığı civar liberoyu Premier Tomar ekiplerinden Chelsea’dahi buldu. Londra ekibinde oynama şansı bulamayan ve kendine takım arayan John Obi Mikel, zerrin-kırmızılı yönetime sunuldu. 2017 yılına büyüklüğünde Chelsea ile sözleşmesi mevcut Nijeryalı futbolcu, bu mevsim Premier Tabur’da 5 nöbet fariza yaparken, 2 nöbet ilk 11’de başlayabildi, on paralık 90 zaman sahada kalamadı.

Edisyon günler nâkil Chelsea takımında neşteri vuracak olan Mourinho’da Mikel’i gözden çıkarırken, itidalli sahaya başka aktör takviyeleri bakıyor. 10 milyon Euro bonservis bedeli mevcut 28 yaşındaki futbolcu, çok elan cüzzi rakamlar karşılığında aktarma edilebileceği öğrenildi. Denizli’nin da bu isme hamam baktığı, transfere icazet verdiği öğrenildi.

İLK 11’DE OYNAYACAĞI BENZERI TAKIMI İSTİYOR

Obi Mikel’in Türkiye’deki temsilcisi Hakan Eğilmez ise yazın yaptığı açıklamada, Galatasaray’ın 2 yıldır Nijeryalı futbolcu ile ilgilendiğini, fakat önerilen ve istenilen sevap arasındaki farklar nedeniyle bu transferin gerçekleşmediğinin altını çizmişti. Bu sezon süre alamayan ve ihanet etmek talip Mikel’in oynayabileceği tipki takıma gitmek istediği öğrenildi. Chelsea’nin birlikte gözden çıkardığı aktör için faziletkâr rakamlar istemeyeceği, takımda revizyona gideceği bildirildi.

Premier Küme’de kırıcı bir zaman nâkil Chelsea’birlikte geçmiş 11 şansı de bulamayan Obi Mikel’in, daima oynayacağı tipki takıma müracaat etmek istediği rapor dildi.

Bir Cevap Yazın