‘Cinayet’e el göründü!..

Kıya’mağara veda vakti!..

‘Kaybolma ’ dizisi Doğan TV ’nin CEO ’akarsu Fehim Mecnunca ’in projesi değil de apayrı tıpkısı yapımcının olsaydı, aldığı reytingle 18 ’inci bölümü görmesi kabil müydü?

Derk Atmaca bile, bu denli inandığı projesini ancak bu kadar sürdürebildi. ‘Kaybolma ’, Tefehhüm Şahin ’mağara projesi   olduğu amacıyla seyircisine ‘veda ’ edebildi; ‘Vicdan ’ o şansı da bulamadı.  Dizinin bittiği, izleyenlerine Twitter ’dan duyuruldu.

Aldığı reyting ve reklamla maliyetini karşılamayan hiçbir  dizinin güç şansı yok.

SIRADA HANGI KOL VAR?

‘Kayıp ’ ve ‘Vicdan ’ gitti, Sınır D ’de, mesafelik demin hangi dizilerde? ‘Dal Sokaklar ’, ‘Intikam ’, ‘Rahim ’, ‘Çalıkuşu ’, ‘Güneşi Beklerken ’,‘Galip Derviş ’, ‘Domates Dolması Acun ’ ile im saatini ‘Oldukça Ağabey ’ya kaptıran ‘Cinayet ’ Çizgi D ’nin ekranda olan dizileri…

Kanal D ’nin ‘Zeytin Tepesi ’ ile ‘Hangi Diyosuun ’ adlı iki dizisi elan var kitap üzere aralık muntazır. Kanalın ‘duruluk sezon ’ sevgili şubatın ikinci yarısına akıllıcasına ekrana tefhim etmek üzere 2-3 dizi hazırlığında olduğunu de dikkate  alırsak, bu demektir kim, ‘Kaybolma ’ ve ‘Vicdan ’ın arkası sıra tıpkısı o kadar daha paradigma palyatif. Nereye mi gidecekler? Tabiatıyla ki ‘sira mezarlığı ’na…

‘KIYA ’E SEFER GÖRÜNDÜ 

Yerini ‘Küçük Ağa ’ dizisine kaptıran ‘Cinayet ’in Aksata PT2 ’ye alındığına dayalı bilgiler var, dizinin adı ne Yol D ’nin internet sitesindeki akışta, hangi üstelik bant tanıtımında var. Girmek kim, onlar de kesti ‘Kıya ’cilt umudu. Zira monitör dünyasındaki hep şunu biliyor ki, bol reyting almayan bir yapımın gününün ve saatini değiştirilmesi, normal zaman alamayan bir hastanın solunum cihazına bağlanması kadar bir şeydir…  Protez solunum hastayı döndürebilirse hayata hangi ala! Döndüremezse ruhuna Umum Fatiha!

Üç dizinin yeri güvence

Biçim D ’ye gür reyting kazandıran iki kol var; ‘Ense Sokaklar ’ ve ‘Güneşi Beklerken ’. Kanal D ’nin SU reytingi bol, reklam geliri süper yegâne dizisi ise ‘Dalavere Dünya ’… O nedenle bu üç dizinin yeri garanti.
Bu saatten sonradan Çizgi D  yönetiminin, “Ihtimal daha iyi reyting alırız” umuduyla eskimemiş dizilerine düzlük yapmak için, reytingi bağan dizilerini çizin çizin yayından kaldırması sürpriz sayılmamalı.

ALİ EYÜBOĞLU / TABIIYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın