‘Cinsel tercih’ sorusuna ukubet

Dünyaevi programına katılan bir kişiye, ‘ ’Ayrımlı tensel tercihiniz var mı? Henüz önceki cinsel ilişkide bulundunuz mu? ’ ’ biçiminde sorular sorulunca, TNT TV ’ye 45 bin teklik ukubet verildi.

Gazeteport ’un edindiği bilgiye göre RTÜK ’ün akıbet toplantısında, TNT TV ’dahi yayınlanan ‘ ’Teehhül ’ ’ ünlü program ele makbuz. Tetkik ve Yorum Dairesinin raporunda ‘ ’ Bu programda, 35 yaşındaki Ümit Mir, kendisinden 5 yaş büyük olan Işın Hanım’a eğilimli olmuştur ’ ’ denildi ve konu şöyle özetlendi:

‘ ’Stüdyodaki izleyiciler Beklenti Komutan’e, daha geçmiş kız arkadaşı olup olmadığını, cinsel birliktelik yaşayıp yaşamadığını, ayrımlı tıpkısı cinsel eğilimi olup olmadığını sorgulayacak derecede müstakbel gitmişlerdir. Beklenti Koca’in her eşeysel deneyiminin olmadığı dahi deklare edilmiştir. Hayatını birleştirmeyi düşünen insanların bu bilgilerinin, mahremiyet sınırları zarfında kalması gerektiği düşünülmektedir. Yayının gelişme çağında olan çoluk çocuk ve çocukların ekran başında olabilecekleri beş on diliminde yapıldığı üstelik görülmüştür.”

RTÜK üyeleri da bu yayının yasada vadi alan ‘ ’Özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine ihtilaf taşıdığı ’ ’ kararına vardılar. TNT TV ’ye, ayrımsız maaş reklam gelirinin yüzdelik biri oranında, 45 bin 412 lira nakdî ceza verildi.

Bir Cevap Yazın