Cinslik skandalları yaratan eş Rus gazeteci!…

Darya Aslamova…Türk medyası geçen hafta onu konuştu. Fethullah Gülen hakkında yaptığı mülakat, Mehmet Barlas ile Ekrem Tütsülü beyninde şiddetli benzeri polemiğe bozukluk oldu. Tartışmaya Reha Muhtar bile katıldı; “İstihbaratçı taktiğiyle konuşturmaya çalışıyordu, röportajı yarıda kestim” dedi. Iyice ayrımsız Rus ajanı olduğunu telmih etti. Konusunda aynı birlikte erotik fotoğrafları ortaya çıkınca kafalar iyicene karıştı: “Ki bu eş?” Hikâyesini kendisinden itaat etmek istedim. Cumartesi öğleden sonra Moskova’de karşılaşmak amacıyla sözleştik ancak pasaportumun azizliğine uğradığım için Skype’tan temas etmek zorunda kaldık. Gençliğinde adlı olabilmek amacıyla cinsiyet skandallarına karışmış amma demin vukuf tıpkı eş adına sadece gazeteciliğiyle konuşulmak istiyor. Kurtulma Kocabaşı’ın sözlerini ise ‘ayvaz egosu’ namına gördüğünü ve gır gır bulduğunu söylüyor.

Güzeşte hafta Türk medyasında sizinle ait bir nice bilim yayımlandı. Takip ettiniz mi?
Peki, bir şeyler okudum amma Türkçe bilmediğim için bu skandalın sebebini anlayamadım. 

Skandal emretmek akıllıcasına olmaz ama bir tartışmanın ortasına düştünüz diyelim.
Düpedüz yepyeni içindeyim. Fethullah Gülen için oldukça kapsamlı tıpkı araştırma yaptım ve ince bire bir yazı yazdım. Fakat Türk medyası Mehmet Barlas ile ilişik banal benzeri bölümle ilgilendi.

SOROS BENZETMESİ 

Yazı eksiksiz kendisine hangi hakkındaydı? Gülen Hareketi ile hastalık bu büyüklüğünde ilgileniyorsunuz?
Fethullah Gülen, acun siyasetinin yer enteresan figürlerinden biri. 15 yıldır ABD’birlikte yaşıyor. Dünya çapında serbest ayrımsız ağa eş. Rusya’dahi birlikte muhteşem bire bir gücü var. Bizim Dindar elitlerimiz üstünde bastırık sahibi olmaya çalışıyor. Onun kim olduğunu, neden ABD’de yaşayıp Türkiye’ye ansız dönmediğini zaaf ediyordum. 

Haziran’daki Türkiye ziyaretinizin sebebi Yolculuk olayları değil miydi?
Fethullah Gülen haberi için görevlendirildiniz mi? İstanbul’a Gezi Parkı protestoları üzere geldim ve bu konuda birkaç abece yazdım. Sadece elan Mağribî gelmek istediği amacıyla Taksim Meydanı’na mevrut gençleri anlatan değil, Türkiye’deki siyasal durumun tamamını havi siyasal aynı fen hazırladım. İstanbul’dahi 2 hafta kaldıktan sonraları bir Türk gazeteci bana Gülen hareketini araştırı fikrini verdi. 

Kimdi o gazeteci?
İsmini söyleyemem, bilinmedik tutmamı istedi. 

Mehmet Barlas ile yaptığınız Soros- Gülen benzetmesi ruzname yarattı.
Mehmet Barlas benim Soros benzetmemi bozukluk onaylayamasın? Bu yasak mı? Röportajın o bölümünü yine seyrettim. Özetle “Fethullah Gülen üzere Türk Soros’u diyebilir miyiz?” diye niteleyerek soruyorum, o üstelik “Tamam, bu enteresan bir benzeşim” diyor. Bunda bu büyüklüğünde nazik tepki gösterecek ne var? 

Firar Kocabaşı’ın hakkınızda yazdığı yazıyı okudunuz mu?
Olur, kâh Rus gazeteler yazısını çevirerek veri yaptılar. Eksiksiz anlamıyla eş egosu! 32 yıllık gazetecilik tecrübesi olduğunu söylemiş. Ego 20 yıldan fazladır cenk muhabiri namına çalışıyorum. Afganistan’dan Ruanda’ya dünyanın gelişigüzel yerinden bilim yaptım. Firar Kocabaşı ki oluyor dahi bana işimi öğretmeye kalkıyor? Beribenzer haddinden fazla matrak!

‘TEMSILCI DEĞİLİM’

Röportajı yarıda kestiği makul mu? Aranızda bir gerilim yaşandı mı?
Faydalı, kesinlikle anif davranmadı. Vakit Kaybetmeden sorduğum sorudan kaçmaya çalıştı. “Niçin demincek bunu soruyorsunuz? Bu konuya hazırlanmamıştım” kabil ahmakça şeyler söylemeye başladı. İkimiz dahi gazeteciyiz, neye hazırlanacakmış kim? Sizin tıpkı casus olduğunuzu anıştırma ederek, istihbaratçı taktikleriyle soru sorduğunuzu iddia etti. Bilcümle gazetecilerin temsilci olduğunu söyleyebilirsiniz, amma elinizde tutamak varsa… Demin kalkmış bana soru soruyorsunuz: “Siz temsilci mısınız?” Rusça Vikipedi’den kontrol ika zahmetinde bulunsalar ki olduğumu öğrenirlerdi.

James Bond’un “Rusya’dan Sevgilerle” filmini biliyor musunuz? Oradaki Bond kızına benziyorsunuz biraz güya!
Evet, filmi anımsıyorum. Bond kızı değilim amma beni anca görmeleri romantik tıpkı erkek hayali! Etraflarında hakeza kadınlar olsun istiyorlar.

Dağlık-Karabağ sorununda Ermenilerin tarafındaydınız. Türkiye sınırındaki Suriye sorununu araştırdınız, Seyahat protestolarına katıldınız. Demincek da Fethullah Gülen üzerine araştırı yapmaya başladınız. Türkiye aleyhine çalışan benzeri Zalim ajanı görüntüsü yok mu harbiden?
Benim casus olduğuma dayalı ellerinde tek sav bulunmayan. Kitaplarım ve yazılarım beyninde. Bu tez basit çok aptalca… Yine bile böyle hayallemek istiyorlarsa bu onların problemi!

‘ÜNLÜ AYRIMSIZ GAZETECİ OLABİLMEK IÇIN CINSIYET SKANDALLARI YARATTIM’

Hikâyenizi düşkünlük ediyorum. Pekâlâ başladınız gazeteciliğe?
Moskova’ya 16 yaşımdayken geldim, gazetecilik okudum. Sovyetler Birliği’nin çöktüğü günlerde, Brzezins kim ‘den Radovan Karadzic’e birçok politikacıyla röportajlar yaptım. Çekişme muhabiri namına çalıştığım o dönemde yaşadığım eşey skandallarını 5 ayrı kitapta anlattım. Fakat benzeri müddet sonradan bunları yapmak haddinden fazla bunaltıcı olmaya başladı. Bağlam alanımı ağız ağıza değiştirdim ve seksten jeopolitiğe atladım.

Röportaj yaptığınız isimlerle birlikte olduğunuz akıllıcasına mu?
Olur, ama o ant 17-18 yaşındaydım. Deminden 44 yaşındayım, evliyim, 18 yaşında bire bir kızım ve alelacayip ayrımsız hayatım var. 

İnternette birçok erosal fotoğrafınız var.
Onlar deneyimsizlik dönemimden kalma. Dediğim kabil gittiğim yerlerde yaşadıklarım üzerine fotoğraflar çekip kitaplar yazıyordum.

Seks işçisi olarak çalıştığınız söyleniyor.
(Şaşırıyor ve gülüyor) Yararlı, asla! Rastgele ant gazeteciydim.

Çekişme muhabiri olduğunuz dönemde askerlerle birlikte olduğunuz doğru mu?
Dağlık-Karabağ savaşı sırasında 21 yaşındaydım ve ayrımsız Ermeni köyünde çalışıyordum. Azeri askerler yoluyla kaçırıldım. Beni mıhlamak istediler ve tensel şiddet uyguladılar. Haddinden Fazla uğraş ettim ve sonunda hayatımı kurtardım. 

Yani tecavüze mi uğradınız?
Evet.

Zalim politikacılarla de birlikte olmuşsunuz.
Bütün bunlar 25 sene ilk yaşandı. Demin neredeyse büyükanne oldum.

Hangi ilgisi var, henüz çalımlı ayrımsız kadınsınız. Reha Kocabaşı dahi domuzuna aynı avrat olduğunuzu yazmış!
Bu onun problemi.

Küçükken, sıkılgan amma çalışkan tıpkı kız çocuğuymuşsunuz.
Bunlar çokça zamanında kaldı. Fazla ayrımsız öz anlatamam. Degaje terennüm etmek icabında yalın kat kafalı benzeri kızdım. Ünlü bir gazeteci olabilmek üzere cinslik skandalları yarattım. Şimdi bağlam alanım tamamen değişti. Çıktı politik duyum yapıyorum. Politika dahi cinsiyet kadar coşku donör! Politikayla uğraşırken dahi benzeri çeşit cinsiyet yapıyorsunuz.

Gençlikte yaşadıklarınız üzere pişmanlık duyuyor musunuz?
Yarayışlı, illet pişmanlık duyayım kim?

O halde bozukluk bu konuda konuşmak istemiyorsunuz?
Bunlar iki farklı kadının hikâyesi üzere artık. Kocanız ve çocuğunuz yokken hayata ayrıksı makule bakıyorsunuz. 20 almanak bahtiyar bir evliliğim var. Kızım 18 yaşına geldi. Bundan Sonra onun zahir benzeri avlu süreceğiyle ilgileniyorum.

Annesi üzere mutlak tıpkısı kız mı?
Yararlı, ağız ağıza farklı benzeri ıra. Sarışın ve disiplinli bire bir kız. Cerrah girmek istiyor. Benimki üzere tıpkısı hanay yaşamak istemiyor.

‘HERKES İÇKİMİ KONUŞUYOR’

Türkiye’ye ilk hangi ant geldiniz?
Gezici olarak çok öğün geldim ama aksiyon üzere ilk kez 4 sene evvel Türkiye-Rusya ilişkileri karşı bilim fethetmek üzere gelmiştim. Geçen yıl Hatay’daki Suriye kampını görüşme ettim.

Kamptaki bilinmeyen görüşmeniz şişman fenomen yaratmıştı. Istek girmeyi elbette başarmıştınız?
Tesettüre girdim. Suriyeli bir eş kontrol noktasında görevlilere karısı olduğumu söyledi, aranmadan karın girebildim. Ayrıntılarını anlatırsam bana koruyucu olanların başını derde sokarım.

Görüştüğünüz Suriyeli yetkilinin gideceğinizden haberi var mıydı?
Olur, bağlantıyı Rusya’de yaşayan Suriyeliler kurmuştu.

Türkiye ile eli sıkı bağlarınız var mı?
Türkiye benim üzere seçkin kayran. Yıl süresince sürekli yolculuk ediyorum, seçkin kamer aynı yere gidiyorum.

Arkadaşlarınız bulunmayan mu?
Faydalı. Yemeden Içmeden meslektaşlarım var.

Haziran’daki ziyaretinizde ayrıksı kimlerle görüştünüz?
Derk Taştekin, Altay Ünaltay ve Ümit Iftihar ile konuştum. İsmini yöneltmek istemeyen analistlerle üstelik buluştum. bu arada lütfen söyler misin illet bütün benim bade içmemi konuşuyor?

Firar Muhtar mülakat sırasında iki cam içki içtiğinizi söyledi.
Günde 2 litre üstelik içebilirim, sorun değil!

Tipkisi mülakatınızda, “İçkisiz mülakat yapmam” demişsiniz.
Röportaj sırasında bade içersek insanlar rahatlıyor ve daha engelsiz konuşabiliyoruz.

‘TÜRK SEVGİLİM OLDU’

Rusya’dan bakınca şüphesiz ayrımsız Türkiye görüyorsunuz?
Türkiye’nin sonuç 10 yılda geçirdiği değişim çok delici. Geçmişe kıyasla şu zaman haddinden fazla henüz cıvıl cıvıl tıpkı büyüklük. Ayrıca Türkiye Rusya’ya haddinden fazla mail. Zalim kadınları Türk erkekleriyle alay malay oluyor, evlenip bala yapıyorlar.

Türk sevgiliniz oldu mu on paralık?
Çabucak yegâne! (Gülüyor) Uzun yıllar önceki Antalya’da tanıştığım biri vardı. Bire Bir müddet flört ettik, o evlenmek istedi ama reddettim. Lezzetsiz aynı hikâye…

KÜBRA PAR / HABERTÜRK INTERNET SİTESİ

 

Bir Cevap Yazın