Çiy Arda’dan Ayşe Arman’a sitemli mektup

Ayşe Eş Merhabalar,

Eski eşimle yapmış olduğunuz röportajı üzülerek okudum. Kırıldım, çünkü Kaan ’ın zir mesajlarda yansıttığı kadar benzeri esas değilim. Keşki siz dahi röportajı yaptıktan sonradan etik kendisine en azından bana bile benzeri sorsaydınız.

Röportajınızı 13 yaşındaki oğlumla birlikte keyifli benzeri kahvaltı esnasında okuduk. Kaan aşağılık anlattığınız ve tanıdığınız kabil çok ferah tıpkısı babadır. İşinde çokça kudretli, saygın, aklık ve tamam ayrımsız adamdır.Çocuklarına da haddinden fazla düşkündür.

Fakat elem oruçlu olmadığına inandığım halde beni yansıtma şekli bayağı kalbimi kırdı. O ’nun üzere öyle olmayabilir ama benim O ’nunla yaşadığım gerçekten benzeri ‘ ’aşk ’ ’ hikayesiydi.Evliliğimi devam etmek amacıyla çok ceht harcama ettim ama Kaan size anlattığı izole hayatı sevdiği amacıyla yürümedi. Ben daha sosyal, etken, hamarat, çok durumunda duramayan ayrımsız insanım.Kocamla ‘ ’canan ’ ’ olamadık bu yüzden on paralık… Yaşam enerjilerimiz tutmadı…Amma kimse kimseyle zorla evlenmedi diyerek hatırlıyorum ego O ’nun aksine.Amnezi ergin olabilirim ihtimal amma serencam basamak düzgün, imrenilen ve pir ayrımsız evlilik yaşadık biz.Kendisi 12 yıl boyunca bilcümle mutsuzmuş.Röportajınızda okudum, üzüldüm.O zaman bari beni beklemeseymiş ve kendisi ayrılsaymış.

Çocuklarımla ilgilendiren fenomen üstelik kendisinin telmih ettiği kabilinden ‘ ’başımdan atma ’ ’ olayı değil. Bakın güzeşte dönüş Yeşilköy ’bile yaşıyordum çocuklarımla birlikte. Amma herkesin ayrımsız konuşu krizi olduğu kabilinden benim birlikte başıma geldi ve işle ilgili aksilikler yaşadım. Bu yüzden atlamak yerinde kaldım ve eskimemiş evim Esenkent tarafındaydı. Teamül Florya ’da, Ardıl Yeşilköy ’üstelik okuyor. Dolayısıyla ben o kadar yolu bilcümle kış gidip gelmelerini göze alamadım ve Bire Bir süre Kaan ’de kalmalarına değişmeyen verdim. Kaan ’üstelik iyi olsun gayet ferasetli davrandı ve aldı çocukları. Amma önümüzdeki çağ baştan yanımda olacaklar. Kaan yegâne başına büyütmüyor ve bir tane başına büyütmeyecek çocukları. Ego aramızda hiç olmazsa bu konuda benzeri uyum ve iş var derken röportajı okuyunca çok üzüldüm.

Böyle benzeri durumda çocukları babalarına dirilik etmeyeceğim birlikte kime edeceğim? Elbette Kaan ’ın çocuklarıma çok ama haddinden fazla ferah bakacağından eminim. Ama size anlattığı büyüklüğünde kendine koridor ayıramadığından mutsuzsa imkanları var daim ayrımsız koruyucu ahzetmek için.

Ego çocuklarımı geçici bir süreliğine babalarına verdim. Benzeri durumun tersi de olabilirdi Kaan maddesel yahut manevi sıkıntıya düşebilirdi ve ego alırdım çocukları. Aramızda bunların sevgili olduğunu bilmiyordum.

Dediğim üzere Kaan haddinden fazla ferah tıpkısı adam, haddinden fazla ferah benzeri ağababa, çokça başarılı bire bir meslektaşımdır. Herhangi Bir zaman rastgele mecrada kendisiyle kurum duyduğumu de belirtmişimdir. Ferah ki çocuklarımın babası Kaan ’dır. Keşke butlan etmeseydi bana… Üzgünüm…

Sizin birlikte Kaan ’a gösterdiğiniz duyarlılığı bana dahi göstereceğinizi umuyorum

ŞEBNEM ARDA

medyaradar

Bir Cevap Yazın