Cizre’birlikte PKK hapishanesi!

Vatan’dan Çağcıl Ulus’un hususi haberine göre KCK ’nın 12 Ağustos 2015 tarihinde özyönetim ilan edildiğini duyurduğu Şırnak ’ın Cizre ilçesinde neredeyse rastgele sokağa tıpkı trap veya barikat müesses durumda.

Ilkokul aydır süren çatışmalarda çokça sayıda teşekkül üyesi süreduran ayla getirilirken operasyonlara katılan asayiş güçleri de üzücü nişancıların silahından sâdır kurşunla yaşamını yitirdi. KCK ’nın öz yönetim ilan ettiği geçmiş ilçelerden biri olan Cizre ’üstelik asayiş güçlerinin operasyonları geceli gündüzlü bitmeme ediyor. Opersyonlarda çok sayıda trap ve mahal adına kullanılan alanlar temizlenirken esbak dönem yapılan operasyonda PKK ’nın delik yerine kullandığı binaya ameliyat düzenlendi. Operasyona er ile gelişigüzel özel harekat polisleri de katılırken sokaklara bırakılan çok sayıda patlayıcı imha edildi.

12 PKK ’lı öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, Cizre ’dahi 16 Karı haset 12 PKK ’lı teröristin tembel arkaç getirildiğini açıkladı. Cizre ’da maktul PKK ’lı sayısının 320 olduğu bildirildi.

Sandalyede sorgu

Hendeklerin kazılarak otojestiyon ilan edilmesine karşı çıkan kesim halkının ise örgütün dam adına kullandığı binada işkenceden ve sorgudan geçirildiği belirlendi. PKK ’lılardan temizlenen binanın gâh odalarında kelepçeli sandalyelerin bulunması bunu doğrularken Cizre ’da ‘özyönetim ’ ilan eden Umum Meclisi Koca Başkanı Mehmet Tunç üstelik 21 Ekim ’birlikte yaptığı açıklamada mahkemeler kurduklarını belirtmiş, “Sorgulamaları adli vakalarla sınırlı tutmuyoruz. ‘Ben sizi tanımıyorum ’ diyorsa onun üzere üstelik önlemleri alıyoruz. Olmadı onu 2-3 çağ burada bırakıyoruz. Gerekirse bile Cizre ’yi terk etmesini sağlıyoruz. Eğer ailesi dahi onun kadar düşünüyorsa, aileyi da cezalandırıyoruz” demişti.

2015 menent umum bombası

Çığlık kadrosundan gelen PKK ’lıların ve kent yapılanmasına sadık militanların tuzakladığı patlayıcıların de imha edildiği operasyonda antrparantez 2015 müşabih el bombaları da ele geçirildi. Bu bombaların KÖLE ve Rusya vasıtasıyla Suriye ’birlikte IŞİD ’e cebin savaşçı YPG ’lilere verildiği YPG ’den da bu bölgeye kaydırıldığı tutum ediliyor.

Namlu delikleri!

Nehiy edilen evlerin duvarlarına namlu kadar açılan deliklerden polis ve askerlere biberli edilirken çok sayıda polisin birlikte bu binadan martir edildiği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın