Cizre’de PKK’ya haddinden fazla bunaltıcı çarpış!…

Milliyet’te düzlük düz habere bakarak Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK’ya müteveccih  operasyonlarda 16 Mesafe 2015’ten bugüne 265 yıldırıcı atıl arkaç getirildi, 132 terörist esen kendisine ele geçirildi, teröristlerce açılan 432 barikat  kaldırılırken, 126 trap kapatıldı.

Cizre’üstelik yıldırı örgütü PKK’evet yönelik “Martir Kurnaz Astsubay Mümessil  Çavuş Burak Demirci” operasyonu sürüyor.

Valilikten alınan bilgiye bakarak, ilçede şu esas kadar 265 yıldırıcı  etkisiz arkaç getirildi, 132 terörist sağlıklı ele geçirildi. Teröristlerce açılan 432  barikat güvenlik güçlerince kaldırıldı, 126 trap kapatıldı.

Cizre’birlikte yıldırı örgütü mensuplarının direnişi yüce ölçüde kırıldı. Vazıh, Kötü Kapı, Konak, Ali Eş ve Şah mahalleleri, teröristlerden temizlendi.  Teşekkül mensupları Sur Mahallesi, İdil ve Nusaybin caddeleri ile ara sokaklara  sıkıştırıldı. Güvenlik güçleri, Cudi Mahallesi’nin tıpkı bölümünde üstelik bazen  teröristlerle çatışıyor. Talih ve Cudi mahallerinde sıkça cebe ve patlama  sesleri duyuluyor.

855 halk yapımı patlayıcı imha edildi

Cizre’birlikte şu asıl kadar teröristlerce hazırlanan 855 ahali yapımı patlayıcı  bulunarak imha edildi.

Patlayıcılar, örgütün imalathane ve depo olarak  kullandıkları hücre evlerinde hazırlanıyor.

Teröristler, bomba yapımında  kullandıkları amonyum nitratı elekten geçirip mazotla yıkadıktan sonraları etkisini  arttırmak amacıyla mutfak tüpleri ya da çelik tencerelere koyuyor.

Güvenlik güçleri, teröristlerce tuzaklanmış umum yapımı patlayıcılara  karşı sokakları karış karış tarıyor.

Sivil vatandaşların yaşamını hiçe sayan  teröristlerin yollara, rögar kapakları ve mazgallar ile evlerin girişlerine  tuzakladığı el yapımı patlayıcılar düzenlilik güçlerince tek yegâne bulunup imha  ediliyor.

Bir Cevap Yazın