Cizre’de SAS’lar devreye girdi!

Hürriyet’ten Gaye Ergan’ın haberine göre patlayıcı imha ika, patlayıcıların nereye yerleştirildiği, terörle uğraş ve VIP korumada çok özel terbiye almış olan SAS ’ların, PKK ’nın artık örtüsüz gözle görülmesin diye misina dahi kullanarak sokaklara ve evlere tuzakladığı Umum Yapımı Patlayıcıları (EYP) bulup imhasında devrede oldukları bildirildi.

3 TİM FARIZA YAPIYOR

Bölgede 3 SAS timi fariza yapıyor. Bu timler Hakkâri Yüksekova ve Çukurca ile Mardin ’deki 70. Mekanize Piyade Tugayı ’nda konuşlu. Subay ve astsubaylardan oluşan SAS timlerinin alelhusus Şırnak ’ın Cizre ilçesinde çokça sayıda tuzaklanmış EYP ’yi imha ettiği, timlerin gerekseme mahsus sair bölgelere bile bazı bazı kaydırıldığı bildirildi.

3-4 GRUP HUSUSI KUVVET

Bölgede SAS ’lar dışında yine hususi eğitimden önceki Yüzergezer Deniz Piyon Tugayı de bulunuyor.

Karargâhı İzmir Foça ’üstelik olan bu tugayın benzeri taburu ‘Hususi Amfibi Bahir Piyon Taburu ’ adı altında 1993-2001 yılları arasında Cudi Dağı ’nda fariza yapmıştı.

Doğrudan Genelkurmay Başkanlığı ’na mecbur ‘Bordo Bereli ’ olarak bildik Hususi Kuvvetler Komutanlığı ’ndan birlikte 3-4 taburun (kısaca 200 güç) nazik çatışma bölgelerinde bulunduğu bildirildi.

Hususi Kuvvetler de, polis güçleri özel ameliyat timleri ve komandolarla alay malay hassas nokta operasyonlarda fariza alıyor. Hususi Kuvvetler ’mağara ekseriyetle PKK ’nın dağ nişancılarının süreduran ayla getirilmesinde muvaffakiyetli operasyonlar yaptıkları kaydedildi.

Bir Cevap Yazın