Cnbc-e kanalı veda ediyor!…

Hurriyet’e konuşan Discovery Networks CEEMEA Gelişen Ülkeler Reklam Müdür Naomi Powell, Discovery’nin eskimemiş kanalını Kasım ayında yayına sokacağını ve kanalın Türkiye televizyonlarında CNBC-e’nin hesabına yayına başlayacağını söyledi.

Doğuş Meyda Grubu ’na ilgilendiren CNBC-e ’yi satın düzlük Discovery Communications, coşku kanalı TLC ’yi Türkiye ’ye getiriyor. Kasım ayında yayına başlayacak olan kanalın ilişki göreceği oranlama ediliyor. CNBC-e ’nin yerini takanak olan TLC, arsıulusal çevirgeç ve hakikate dayalı eğlence programlarını içerme fail şümullü tıpkısı mazruf vaat ediyor. Discovery Networks CEEMEA Gelişen Pazarlar Mümessil Başkan Yardımcısı James Gibbons, konu ile ilgilendiren yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Veladet Yapıt Grubu ile CNBC-e ’nin çalım anlaşmasını tamamlamamız ve büyümekte olan Türkiye pazarında, önde mevrut ‘yaşam tarzı ’ ve cümbüş içeriklerini sunacak önce ulusal kanalımızı yayına sokacağımızı duyurmamızla bu arada Türkiye operasyonumuzda alışılmadık tıpkısı dönme başlıyor. Discovery Avrupa ’da kavi haddinden fazla alanda hem ücretli hem dahi millî kanalları sükse ile yönetiyor. TLC, emniyetsiz benzeri çeşitliliğe cemaat misilsiz içeriği ile Discovery Channel, Animal Seyyare ve Discovery Science ’yi kapsayan dinç portföyümüze değer katacak. TLC, Türkiye ’nin beklediği aynı hat. Kasım ayında kanalımızı seyircilere ve ticari ortaklarımıza sunmayı iple çekiyoruz.”

SÜRPRİZLER SUNMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ

Tekevvün Ürün Grubu Umumi Heyet Başkanı Erman Yerdelen ise “Veladet Yayın Grubu adına, Discovery Communications ’ın TLC üzere çokça dinç tıpkısı işaret ile Türk pazarını, eğlencenin değişik alanlarında serencam trendleri yakalayan yepyeni aynı kanalla tanıştıracağına inanıyoruz. Kanalın zinde ve kapsamlı içeriği yardımıyla seyirciler, TLC Türkiye ’ye adeta bağımlı olacak ve kanal zat türünde kuşkusuz ki lider kendisine konumlanacak. Discovery ile ayrımlı projelerde bile müşterek çalışmayı ve Türk seyircilere yıpranmamış sürprizler sunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

POPÜLER DİZİLER BIRLIKTE YAYINLANACAK

Kesinkes görülmesi müstelzim ‘dirim tarzı ’ ve hakikate dayalı mazruf sunan coşku programlarına ilişik adına global arenada ses getiren yapımları sunacak olan TLC Türkiye, Amerikalı Fear the Walking Dead ve Aquarius ile İngiliz Poldark üzere diziler vaat ediyor. Fear the Walking Dead ’mağara Amerika ’da yapılan önceki gösterimi, 10,1 milyon peyrev ile göstergeç tarihine geçti ve kablolu yayın tarihinde hep seyircide tıpkı numaralı önceki vizyon oldu. İngiltere ’nin hit dizilerinden Poldark ise geçmiş gösteriminde 7 milyona andıran seyirci yakaladı.

TLC Türkiye antrparantez OWN: Oprah Winfrey Network ’den de ayrımsız antoloji sunacak… Oprah Prime ve Beyonce, Cameron Diaz ve Pharrell Williams kadar isimlerle yıldızlarla dostça söyleşilere vadi veren Oprah ’s Master Class, TLC ekranlarında olacak. Cümle bunların yanı sıra The Vikings, Hannibal ve komedi dizisi Mike & Molly üzere CNBC-e ’nin genişlik popüler dizilerinin çokları üstelik TLC ’birlikte izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Amerika ’da 95 milyondan çok ve arsıulusal arenada 190 pazarda 303 milyon haneye ulaşan yazı uluslararası aynı ayraç. TLC, 2014 ’te Amerika ’birlikte kadınlara seslenme fail önce 10 kablolu yol beyninde kayran alırken, toptan ölçekte ise İngiltere, Asya Pasifik, Cenup Afrika ve Polonya kadar pazarlarda 1 numaralı uluslararasıyaşam tarzı ’ kanalı konumunda.

Zaman CNBC-e ’nin Discovery Communications eliyle satın alınması işleminin tamamlanması ile henüz önce da duyurulan, Discovery ’nin Türkiye ’deki kanal portföyünü yükseltmek, reklam satış sunumunu perçinlemek ve bölgedeki önder uluslararası naşir konumunu tahkim etmek yerine Veladet Iletişim Araçları Grubu ile sürdürülen stratejik işbirliğinde kullanılmamış ayrımsız hamle başlamış oluyor. Discovery Networks CEEMEA Gelişen Pazarlar Kıdemli Komutan Yardımcısı James Gibbons ve Discovery Networks Türkiye Genel Müdürü Sissian Margos liderliğinde sürdürülen proje kapsamında, Tekevvün, Discovery Channel, Animal Seyyare, Discovery Science ’nin yanına TLC ’nin bile eklenmesi ile 4 ’e çıkan Discovery ticari portföyünün reklam ve sponsorluk satışından sorumlu biricik çıkışlı satma temsilcisi yerine atanmıştı.

Bir Cevap Yazın