CNN Türk muhabirini ricat ettiren sorumluluk!

Vatan’da düzlük düzlük habere göre Bilgincan nişane sırasında, Atatürk’ün 2 sene önceki trafik kazasında hayatını kaybeden manevi kızı Sorun Adatepe’nin dahi Anıtkabir’deki yâd törenine katıldığını belirtmişti. Bilgincan 10 Son Teşrin’da Anıtkabir’deki ihtifal töreninin Ülkü Adatepe’nin Atatürk’ün yatağına karanfil koymasıyla törenin başladığını izleyicilere duyurmuştu.

CNN Türk muhabiri, bu hatanın ardından ayrımsız bozukluk yazısı yazarak görevinden çekilme ettiğini duyurdu.

Kestirmece 2 yıldır CNN Türk’te görev düzlük Bilgincan, hatanın 10 Teşrinisani’dahi Dolmabahçe’deki resmi törende bulunmamasından kaynaklandığını belirtti ve izleyiciden özür diledi. CNN Türk’e beis verdiğini ve bu yüzden görevinden istifa ettiğini duyuran Bilgincan, hatayı bittabi yaptığını şöyle açıkladı: “Açıklama ve Defo

Muhabir namına 2 yıldır çalıştığım CNN Türk üzere, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde, Dolmabahçe Sarayı’ndan yaptığım deli dolu bağlantıda balaban benzeri hatam oldu. Hatanın nasıl oluştuğunu, hakkımda çıkan haberlerin benimle ait falsolu tıpkısı takanak oluşturmaması üzere göstermek isterim. Beşiktaş’tan Dolmabahçe’ye uzanan herif zincirini, 9’u 5 geçerken anlatmakla görevlendirilmiştim. Ustalık aynı aksaklıktan ekolojik ortam yayını gerçekleştiremedik. Dolmabahçe Sarayı’na yönlendirildiğimizde resmi merasim sona ermişti.

11:00 bülteni üzere bodur bir iz gerçekleştirdim. 12:00 bülteninde daha kapsamlı tıpkısı im amacıyla resmi törene katılanların isimlerini çevirmek istedim. Bibi Saray’da bulunan ve törene katılan kişilerden hikmet almaya çalıştım. Uzun bilgiye ulaşamadım. Sonunda protokol listesi amacıyla internete başvurdum. Vali Yardımcısı’nın üstelik törene katılacağını biliyordum. Google’bile “ilbay yardımcısı dolmabahçe” diye taharri yaptım. Akademik geçmişimin da bana yıllar önce öğrettiği, bilim kaynağını ve tarihini arama etmenin önemiydi. Bunu muhabirliğimde de özenle uyguladığım halde, açıklayamadığım ayrımsız sebepten ortalık, o aktarılma, o saatte karşıma sâdır önce linkin tarihini arama etmedim.

2010 günlü o linkte, Atatürk’ün manevi kızı Sorun Adatepe’nin üstelik törene katıldığı yazılıydı… Keşki 10 Kasım 2014 sabahı, Dolmabahçe’deki resmi törende bulunabilseydim… Bari bulunmadığım bir törenin detaylarını vermeye çalışmasaydım…

Keşki kebir olduğunu düşündüğüm protokol listesi bilgisini ararken karşıma çıkan haberin tarihini arama etseydim… Ve keşki Dava Adatepe’nin 2012 yılında hayatını kaybetmiş olduğunu hatırlasaydım. 3 gündür aklımdan geçen ”keşki”lerin ardı arkası kesilmiyor fakat ”bari”lerin imdi tıpkısı faydası namevcut. Nazik bire bir yazık yaptım. Kendimi tek adalet etmediğim tıpkısı imaja büründürdüm; çalıştığım kuruma zarar verdim. Yaptığım hatanın bilincindeyim. İzleyicilerden defo diliyor ve zaman itibariyle CNN Türk’teki görevimden çekilme ediyorum.”

Kasıt Birey Bilgincan’ın istifasına sebep olan anonsunu haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın