Çocuğundan şüphelenen koca!

Yeni Asır’dan Şanlı Eyce’nin haberine göre İzmir’de 29 yaşındaki kadın, boşandıktan sonra birlikte olduğu sakat eşinin, doğan çocuğa DNA testi yaptırması üzerine, iftiraya uğradığını öne sürerek manevi tazminat açtı.

Mahkeme ise kocanın, eşinden boşandığı üzere tamam namına şüpheye kapıldığını, hakaret ve iftira kastıyla değil, kafasındaki şüpheyi iletilmek için türel hakkını kullandığını belirterek davayı reddetti. İzmir’de dallı güllü Selda N, 2005’te Kağan Ş. ile evlendi. Tıpkı çocukları olan çift, bağdaşmazlık yaşayınca 2011’de anlaşmalı adına boşandı. Resmi olarak boşanmalarına karşın henüz aşağı olan çocuklarının, anne ve babasının ayrı yaşamasından etkilenmemesini talip koşa, tıpkı evde kalmaya bitmeme etti.

Yüzde 99.99 babası daha çok

Aynı müddet bilahare yeniden iki canlı mütezayit Selda N. ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Çocuğun de, boşandığı eşinden olduğunu öne sürdü. Fakat kanunen ayrı olduğu eski eşinin dünyaya getirdiği ikinci çocuğun kendisinden olup olmadığı üzerine şüphesi olduğunu belirten 40 yaşındaki Melik Ş, DNA testi yaptırmak istediğini söyledi. Duyduğu sözler karşısında önce büyük bire bir yepyeni aktif 29 yaşındaki eş, peşi sıra zavallılık içinde DNA testi yapılmasını kabul etti. Ikili beyninde balaban sevgili olan çocuğun kimden olduğu tartışması, Adli Tababet Kurumu’nun, babasının yüzde 99.99 ile Melik Ş. olduğu yönünde verdiği raporla serencam buldu.

Şüpheyi çekmek istedi

Ancak bu duruma çok içerleyen Selda N, İzmir Temel Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak manevi tazminat açtı. Mahkemeye sunduğu dilekçesinde, ayrıldığı eşinin çocuğu akseptans etmeyerek ayrıksı münasebat içinde olabileceği varsayımıyla akım ettiğini ve kendisine iftira attığını öne süren Selda N, yaşananlardan dünya kadınlık gururun incindiğini öne sürdü. Selda N, 20 bin TL manevi tazminat talebinde bulundu. Mahkeme ise Melik Ş’nin eşinden boşandığı üzere hak adına bu şüpheye erbap olduğunu, hakaret ve iftira kastıyla değil, kafasındaki şüpheyi çekmek üzere türel hakkını kullandığını, sonuçta bile kendisinden sâdır çocuğunu akseptans ettiğini belirterek tazminat isteğini reddetti. 

Bir Cevap Yazın