Çocukları sevindirecek saf!…

90 ’lı yılların böylece çektiği “Baş Döndürücü Bediş” dizisiyle çocukların sevgisini kazanan Yonca Evcimik, ‘Füsunlu Annem ’mağara Betüş ’ü İnci Türkay ve ‘Çaput Çağa ’in Nana ’sı Evrim Akış “Hale, Çiğ, Lale ve Bilcümle Mahalle” dizisinde caka almaya hazırlanıyor. Çekimci aranan sekans amacıyla Yıldız Kenter, Nevra Serezli ve Fecir Sağtürk ’e bile öneri götürülmesi bekleniyor.

Sihirli reyting!

Ünlü yönetici ve edip Bircan Usallı Silan, İnci Türkay ’ın iki yıl önce ekrana veda fail “Büyülü Annem” dizisinin yeniden bölümlerinin birlikte henüz reytinglerde evvel 5 ’te düz aldığını görünce harekete geçti. Bircan Usallı Silan, Yonca Evcimik, İnci Türkay ve Evrim Akış ’la görüşerek, tıpkısı sekans projesi hayata geçirmeye değişmeyen verdi.

Silan ’ın ayrımsız zamanda hikâyesini dahi yazdığı “Ayla, Çiğ, Lale ve Bilcümle Mahalle” dizisinde Yonca Evcimik, İnci Türkay ve Tekâmül Akış üç kız kardeşi canlandıracak. Yonca Evcimik, Çiğ; Evrim Akın, Arkaç; İnci Türkay Çiğ karakterlerini ete kemiğe bürüyecek.

Dizide hikâye, üç kız kardeş, bir ana, benzeri anneanne, bıçkın, yenge ve ölmüş dedenin hayaleti etrafında dönüyor.

Kameraman aranıyor

Tıpkı yandan çekimci aranan sıra için teklif götürülmesi planlanan değişik oyuncular beyninde birlikte Baht Kenter, Nevra Serezli, Tan Sağtürk, Ihsan Çağlayan, Sinan Bengier, Sümer Tilmaç, Uğurkan Erez, Ayşe Erbulak ve Selma Sonat vadi alıyor.

Tabiiyet Magazin

Bir Cevap Yazın