‘Çocuklarıma iftira atılıyor’

Hürriyet’te düz düzlük habere göre Reisicumhur Tayyip Erdoğan, Umum Ada Arapça kanalına verdiği röportajda kızına ve oğluna bühtan atıldığını belirterek, “Oğlumun petrolle alakası bulunmayan. Gıda sektöründe hoşur yetenekli işle uğraşıyor. Kızım sözde DAEŞ ’mağara (IŞİD) yaralılarını Türkiye ’birlikte otama ettirip gönderiyormuş. Domates Dolması. Bu tıpkısı alçaklıktır” dedi. Erdoğan, kısaca şunları söyledi:

MUHARIP BATI DEĞİLLER (MUSUL ’DAKİ TÜRK ASKERİ BİRLİĞİNİN DEĞİŞİMİ)

“Sayın İbadi ’nin 2014 ’teki Türkiye ziyaretinde eğitim amaçlı bizden talepleri oldu ve o zaman Başika Kampı ’nı kurduk. Eğit – donatı bu askerlerimiz hesabına getirecek. Yani bu aynı yetmeyebilir, henüz bile bunun artması gerekebilir. Yeterli aynı neyse o aynı büyüklüğünde orada eleman, araç – materyal bulundurulacaktır.  (Irak ’ın  konuyu BM Asayiş Konseyine taşıma hazırlığı) Irak ’ın bu adımını İran ’ın, Rusya ’nın bölgedeki attığı adımlar üstüne atık tıpkı adım kendisine görüyorum. İnanıyorum ki BMGK, bu adımın içtenlikle olmadığını görecek, kararlarını buna göre vereceklerdir.

KAYITLARIMIZI DOĞRULUYOR

(Düşürülen uçağın kara kutu kayıtlarının incelenmesiyle Moskova ’nın iddiaları doğrulanabilir mi sorusu üzerine) Neyi incelerlerse incelesinler, sevkitabii tespitlerimiz ortada. Sınırımıza elbet yaklaştıkları ve 5 an süresince 10 el uyarma yapmamıza rağmen hat ihlalini yaptıkları ortada. NATO ’daki müttefiklerin dahi kayıtları Türkiye ’ye ulaştı. Onların kayıtları bile kayıtlarımızı doğruluyor.

BUNLAR ÇOCUKÇA ŞEYLER

Boğazlarımızdan sabık tıpkı Zalim gemisinde, bir askerleri omuzunda füzeyle fon veriyor. Bunlar çokça birey, çocukça şeyler. Bununla ne düzenlemek istiyorsunuz? Tıpkısı dönemde Sarayburnu ’nda 3 NATO gemisi var. Gerilimden yana olsak ebat değişik evet.  Aynı zaman ilk diplomatik yollarla bire bir çözümü bulmaktan yanayız.

79 MİLYON LİTRE ÇAKTIRMADAN PETROL (RUSYA ’NIN TÜRKİYE ’NİN IŞİD ’DEN PETROL ALDIĞI İDDİALARI)

Mare-Hercele hattında koalisyon hükûmeti güçleri yerine operasyonlar yapıldı, DAEŞ ağır sıklet zayiat verdi. Bu kayıpları verdiren Türkiye, kuşkusuz oluyor de DAEŞ ’le hakeza bire bir anlaşmanın içerisinde oluyor. Türkiye, bin 500 – bin 600 ’e mümasil DAEŞ militanı namına belirlenen kişiyi gözaltına aldı.  6 bin sevimli yurtdışı yapıldı ve 26 bin kişinin Türkiye ’ye girişine müsaade verilmedi. 2014 ’te 79 milyon litre kaç petrol ele geçirdik. Gümrük Tecim Bakanlığı ’nca  mukteza işler yapılarak yok edildi. DAEŞ ’cilt yer yaği ahzetmek üzere aynı durumumuz namevcut.

BU BIRE BIR ALÇAKLIK

Oğluma ve kızıma bühtan atılıyor. Oğlumun petrolle yakından veya alarga alakası bulunmayan. Gıda sektöründe bayağı yetenekli aynı işle uğraşıyor. Doktora tezini kişiselleştirmek amacıyla İtalya ’birlikte. Kızıma büyük bühtan attılar, neymiş DAEŞ ’mağara yaralılarını alıyormuş, Türkiye ’dahi otama ettirip gönderiyormuş. Daima dalavere, bu aynı alçaklıktır, bu bir iftiradır oğluma birlikte, kızıma üstelik yapılanlar.

İSPAT ETMESİ LAZIM

ESIR Hazne Bakanlığı ’nın belgeleri var, kimin neyin ticaretini yaptığı mahsus. Yılda 29 bilyon metreküp Rusya ’dan doğalgaz alıyoruz, hakeza tıpkısı iftirayı bittabi atarsın? beraberce hakeza konuşmuyordun deminden kalkıp iftira beygir, tutmazsa bulaşık bırakır. Putin ’in itiraflarını tanıt etmesi ister.”

İRAN ’LA EVVEL BAĞLANAK

Erdoğan, Türkmenistan ’da Bitaraflık Anıtı ’na çelenk koydu. Erdoğan, kaldığı otelde İran Cumhur Reisi Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ile tıpkısı araya geldi. Konuşma İran ile olan gerilimin peşi sıra evvel bağlanak yerine dikkat çekti.

BİRİLERİ KABILINDEN BOTLARI ŞİŞLEMİYORUZ

“Suriye ’den göç edenler üzere adımlar atılması gerekiyor. Akdeniz ’de, Iye ’üstelik Kıyı Güvenlik ekiplerinin çıkardığı herif sayısı 84 bine ulaştı. Biz birileri kabilinden botları şişleyerek batırmıyoruz, Sahil Asayiş botlarımız kurtarıyor ve tekrar memleketlerine gönderiyor. Harcadığımız mülk 9 bilyon dolara ulaştı. Uçuşa memnu mıntıka zar edelim ve onların güvenliğini ölçü alalım ve bunları kendi toprakları üstünde iskan edelim. 500 ’er metrekare ortamında herkese birer hane yapsak, bu insanlar hem kişi topraklarına dönerler,  toprak kayması durdururuz. 2.5 – 3 milyon insanı nereye büyüklüğünde besleyeceğiz. Suriye sorununu Esed ’le fora etmek tür değil. Esed ’siz DAEŞ, DAEŞ ’siz Esed düşünülemez. “

Bir Cevap Yazın