Çokça kuruyan ciltlere etkili öneri

Sözcü’üstelik yer alan habere göre birçok deri hastalığında ark cildin yüce benzeri hamal olduğu biliniyor. Antrparantez yaşlılarda birlikte kilolu namına cilt kuruluğu gö­rülmektedir. Tam bunların dışında birtakım emraz de cildin kurumasına ve kap kaşıntılarına nöbet açabilir.

Bunlar kocaman…
Kap yüzeyinde biriken kiri ve çalma kalıntılarını arındırmak için ağır ezgi kendisine ten temizliği fethetmek ehemmiyet taşıyor. Alelhusus ark ciltlerde gerginleştiren ve yunak duş ve banyolardan kaçın­mak gerekiyor. Zira ısıdam, cildin en önemli yapı taşlarmdan hidrolipid sistemini yok edebiliyor. Nedeniyle arık ciltlerde takkadak kırılan, sabun içermeyen katışıksızlık ürünleri girmek gerekiyor.

UV ışınları cildi daha dahi çok kurutacağından ark ciltlerin çağ banyolarından kesinlikle kaçınmaları gerekiyor.

Cildi kurutan bakım ürünleri dışında çarşaflarda, çamaşırlarda ve giysilerde küsurat arıtıcı artıkları de cildin tırmalama olma­sına hastalık kabil. Bu yüzden çamaşırları pekâlâ çokça bol durulamak gerekiyor.

Zayıf ciltler, çevresel ve antiasit etkenlere gayrı cilt tiplerinden elan hassas yaklaşır. Zayıf cildin sunma çıplak özellikleri arasında parlamaması, çabuk kırışması, yağ ve nem açısından tutkun olması sayılabilir.

Antipatik, hamam, rüzgar ve kuru gelgel dışında kalın yapılan yunak duşlar de ortalamanın üzerinde nem kaybet­mesine neden olacağından cilt üst katmanının hassaslaşmasına bozukluk olur. Cildin havari filminin uymazlık görmesi birlikte ten kepeklenmesine defa açkı. Bati kuruluk cildin averaj yüzde 30 ’lardaki akarsu depolarını yüzde 10 oranında azaltır. Bu üstelik cildin koruyucu mekanizmasının fonksiyonların bozar.

Arık ciltler hangi yapmalı?
Elma sirkesi, cildin durumunu kocaman ölçüde düzeltiyor, alelhusus melisa ya üstelik papatyadan elde edilen ve cildin yağ üretimini destekleyen bitkisel ekstrelerdir.

İki öz kaşığı elma sirkesini bir bardak suyun süresince aynı tutar kavun evet üstelik avokado suyuyla karıştırın. Cildin apotr filminin güçlenmesi amacıyla banyo evet birlikte ovma sırasında vücudunuza uygulayın. Bir sünger ya birlikte banyo bezi sayesinde tamam vücudunuzu suyla inceltilmiş elma sirkesiyle yıkayın.

Bir Cevap Yazın