Çokluk Belevi: ‘Oyunculuk eğimi alıyorum’

Cem Belevi’nin Akşam’birlikte yayınlanan röportajı…

Enstrüman hayatınıza elbet girdi? Az Buçuk anlatır mısınız?

13 yaşında hezel yazmaya ve beste yapmaya başladım. Ortaöğretim yıllarımda orkestralarda yer aldım. Tutkumdu çalgı amma cesurluk edemiyordum iz edinmeye. İngiltere ’üstelik tutum eğitimi aldığım sırada bir nice sosyal organizasyonda gitar çalıp, şarkılarımı paylaşıyordum. Sonra Londra ’da enstrüman eğitimi aldım.

İlk albümünüzü 2013 yılında çıkardınız sonrasında hayatınız epey değişti?

İngiltere ’den eskimemiş dönmüştüm. İzmir ’den tanıdığım çarkıt tıpkı aranjör arkadaşımla bu arada öz sevdiğim bestelerimden oluşan bir uzunçalar hazırladık. Kendisinin eskimemiş kurduğu butik bir plak şirketinden “Bilmezsin” isimli albümü çıkardık. Bol ki dahi yapmışım dediğim bir uzunçalar oldu. Benim sektöre etap atmamı sağladı. Şuan konuşuluyorsam o albüm sebebiyle. Henüz sonra Ayshe ile ‘Ki Ne Derse Desin ’ parçasına düet yaptık. Düetimiz 22 milyon gönül tarafından izlendi.

COVER ’LARIN ILGINÇ BIR BÜYÜSÜ VAR

Londra ’birlikte ekonomi okuyup şişman tıpkı şirkette çalışırken seçkin şeyi bırakıp, bu piyasada cidal verecek kadar müziği çokça sevdiğinizi elbet anladınız?

Türkiye ’de çalgı aleti sektöründe isabet etmek ağırbaşlı anlamda savaş vermeyi gerektiriyormuş. Ego 3 senenin böylelikle verdiğim mücadeleden on paralık yorulmadığımı ayırt ettiğim devir müziği hangi kadar sevdiğimi anladım. Henüz yolun haddinden fazla başındayım. Çok bahtlı olduğumu düşünüyorum. Çok makro isimlerle çalışıyorum. Yaptığım şarkıları sevenlerimle paylaşabiliyorum kim en önemlisi bu benim için.

Ayshe ile yaptığınız cover ’dan sonraları ‘Sevemez Kimesne Seni ’ parçasıyla çıktınız.

Cover ’ların ilginç ayrımsız büyüsü oluyor. Tezce alıyor insanları ve sizi daha macerasız tanıtıyor. Ayshe ile çabuk aynı el aldık bu anlamda, sonrasında aynı cover elan biricik başıma boşaltmak istedim “Sevemez Kimse Seni” Santorini Adası ’nda klip çektik. Hasan Kuyucu yönetmenliğini yaptı. Çok sevildi. Tipki cover elan yapmamı istiyorlar ama benim apayrı bir sürprizim var. Şu zaman tedarik içerisindeyiz.

2 SENEDİR ÜÇKÂĞITÇILIK DERSLERİ ALIYORUM

Köpoğluluk yapmaya pekâlâ karar verdiniz?

“Günaydın Sevgilim” klibimden bilahare bir nice oyunculuk teklifleri almaya başladım. Ancak hangi kadar istesem de eğitimim olmadığı amacıyla cesurluk edemiyordum. Kestirmece iki senedir düzencilik eğitimi alıyorum. 35,5 üçkâğitçilik atölyesinden. Altan Gördüm ile Vahide Gördüm ise hocalarım. Osman Sınav, katıldığım bire bir TV programında beni görüp, eskimemiş başlayacağı dizisinde oynamam amacıyla teklifte bulundu. Ego dahi kabul ettim. Osman Imtihan ile hizmet etmek bana bambaşka benzeri deneyim kattı.

‘Dikine Amor ’ dizisindeki karakterinizden az buçuk  bahseder misiniz?

Dizimiz ortamında plaza kültürünü üstelik, Karadeniz kültürünü birlikte barındıran haddinden fazla keyifli ahenktar bire bir romantik komedi. Dizide Deniz Aras ’ı canlandırıyorum. Hovarda bire bir karakter, ‘Ben aramak üzere ’ varım diyen tıpkı âdem. Geçtiğimiz bölümlerde elime gitarı alıp ‘Bonjur Sevgilim ’ şarkımı seslendirdim. Ve izleyicilerden çokça güzel tepkiler aldım. Tipki sürprizim olacağını söylemiştim ya işte bununla ait. Hazırlıklarımız bitmeme ediyor.

Dizide canlandırdığınız ıra kadar haylaz mısınız?

Haylaz biri, hızlı olduğunu söyler mi? Ben imdi oynadığın yönünü ve işine olan tutkusunu kendime kat sayı alıyorum.

Yakışıklılığınız şarkılarınızın önüne geçtiği ahit bundan erinçsiz peki musunuz?

Kendimle ilgilendiren seçme madde önüme geçebilir. Hakeza korkularım bulunmayan. Benden sâdır tıpkı şey, benim için bire bir hınç olmaz.

Bir Cevap Yazın