Çokluk Küçük’e taşlama davası!

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre gazeteci Ahmet Kağan amacıyla “İstesek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne büyüklüğünde rahim ettik dahi hâlâ hayatta kalabiliyorsun” diye niteleyerek yazan ve değişik tarihlerde yayınlanmış dört ayrımlı yazısında hakaret ifadeleri kullanan Film Yıldızı yazarı Çokluk Epey’e, “zılgıt” ve “hakaret” suçlarından sav açıldı.

Toplama Amiyane’e gazeteci Ahmet Hakan’a hakaret ve gözdağı’ suçlamasıyla sevgili açıldı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ’nca hazırlanan iddianamede Star yazarı Toplama Kıtipiyoz ’ad 9 Ilkgüz ’bile kaleme aldığı, “Şizofrenik ve PKK ’lı bire bir harami portresi: Ahmet Melik” başlıklı yazısında, “İstesek seni sinek üzere ezeriz. Bugüne kadar acıma ettik de daha hayatta kalabiliyorsun” dediği hatırlatıldı.

Gerçekten ’ad antrparantez dört ayrı yazısında henüz Ahmet Hakan hakkındahakaret içeren ifadelerini kullandığı anlatıldı.

Basit ’e bu ilkokul yazısından dolayı Türk Ukubet Kanunu ’nun (TCK) 106. maddesi layıkıyla “zılgıt” suçundan şeş aydan iki yıla büyüklüğünde mahpushane cezası verilmesi istendi. Antrparantez TCK ’nın 125/4. maddesinde planlı, “matbuat yoluyla açık taşlama” suçunu birlikte iki kere işlediği belirtildi. Bu nedenle Aşağı ’e seçkin iki suçtan çevre toplamda altı aydan ilkokul sene altı aya büyüklüğünde ceza dilek edildi.

MIZAH YAPTIM’ DEMİŞTİ

Kıtipiyoz, alınan ifadesinde, yazısını “İronik anlamdaki cümleler” diye savunmuştu. Melik ’ın, kendisi hakkında suçlayıcı mahiyetteki yazılar yazdığını müstakbel süren Süfli, “Kendisinin yapmış olduğu eleştiri eylemlerine yönelik tığ bile kendisini kaba bire bir şekilde eleştirdik” demişti.

Aşağı, yazısında düzlük düz, “İstesek seni sinek kadar ezeriz. Bugüne kadar acıma ettik de şimdi hayatta kalabiliyorsun” cümlesinin gözdağı değil, “benzeti” olduğunu savunarak, “(Bu cümlem) kendisini doğrudan can güvenliği açısından hedefleyerek gözdağı kastıyla söylenmiş benzeri cümle değildir. Burada benzeti yapılarak merkum, banko ölümle tehdit kastedilerek yazılmış bir abece değildir. Benzeri nevi mecazi anlamda kullandığım bire bir cümledir” demişti.

Bir Cevap Yazın