Cübbeli’den Saba Tümer ve Yaşar Hoca’ya yaylım ateş!

Cübbeli Ahmet Öğretmen ’nın 4 Ekim 2012 Perşembe günü Metris Delik ’nden yazdığı pusula Cübbeli ’nin facebook ve twitter sayfalarında de yayınlandı.

“DÜNYADA ÇOKÇA GÜLEN, AHİRETTEKİ DURUMU BILINMEYEN..”

Cemaatine ince bire bir mektupla seslenen Cübbeli Ahmet Öğretmen ’nın hedefinde iki sima vardı. Bunlar Show TV ekranlarında gelişigüzel program işleyen Sabah Yeli Tümer ve ünlü ilahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk ’tü. Sabah Yeli Tümer ’i “Dünyada çok gülen, amma âhiretteki durumu bizce adsiz kadının..” şeklinde tanımlarken, Öztürk ’ü da “Bu büyüklüğünde tafsilat öğrenim edip kafir ihtimalî insan” sözleriyle tanımladı.

Aha Cübbeli ’nin mektubundaki o satırlar:

“İki hafta büyüklüğünde önceki Yaşar Nuri, o dünyada haddinden fazla gülen amma âhiretteki durumu bizce taninmayan karı ın programında haşr-ı ecsâdı yani bedenlerin dirilmesini inkar ederek küfrünü kustu, ben onun bu şirk görüşünü vazıh dillendirdiğini ilk defa kulaklarımla duydum. Bu büyüklüğünde ilim öğrenim edilip birlikte lacerem kâfir olunabiliyor diyerek düşünürken dondum kaldım ve inanç kelimesini gene ederek imandan sonra kâfir olmaktan Rabbime sığındım.

“ADAMIN BİRİ”

O programda adamın birinin “Dirilme ruha mıdır? Yoksa gövde da dirilecek mi?” şeklindeki falsolu sorusuna yanıt veren bu şahıs: “Cisim çürüyüp gidecek, namevcut olacak, dirilecek ruhtur. Bedenin dirileceğini Gazâlî kabil saltanat yalakası adamlar söylüyor. O, cesetlerin dirileceğini inkar fail İbni Sina ve Fârâbî kadar adamları tekfir ediyor (kâfir sayıyor) halbuki Gazâlî, İbni Sina ’nın sümüğü etmez, Gazâlî Islamiyet ’ın anasını belledi” diyerek konuşanı dahi, kabul ederek dinleyeni de kâfir edecek hangi hezeyanlar savurdu, Rabbim şerrinden saye eylesin.”

Bir Cevap Yazın