Cuma Namazı günleri say saatleri lacerem olacak?

Milliyet’te kayran kayran habere bakarak Başbakanlık yoluyla cuma namazı için hazırlanan genelgenin bu hafta ortamında yayımlanmasının planlandığı bildirildi.

Başvekâlet yetkililerinden alınan bilgiye bakarak, cuma namazı amacıyla hazırlanan genelge ile kamu çalışanlarının cuma namazı günü mesaisi, cuma namazı öncesi öğle vakti tatiline girecek, namazın bitiminden sonraları gene mesaiye başlayacak şekilde düzenlenecek.

Yetkililer, söz konusu düzenlemeye ait, “Çalışma kaybı yaşanmayacaktır. Genelgenin bu hafta süresince yayımlanması planlanmaktadır” ifadesini kullandı.

SAAT BELİRTİLMEYECEK

Edinilen bilgiye bakarak yayımlanacak genelgede mahsus saat aralığı belirtilmeyecek ve cuma günleri namaza gidenlerin mesaiye dönüşlerinde makul çerçevede, “esneklik” sağlanması istenecek. Bazı heybet dairelerinde 12:00-13:00 bazılarında 12:30-13:30 kendisine uygulanan mücahede cuma namazı namazına göre düzenlenecek. Veca ’bile cuma 11:20 ’bile İstanbul ’üstelik 12:18 ’de kılınıyor. Bu nedenle rastgele ilde valiliklerin kontrolünde eş ve koca ayırımı yapılmaksızın cuma saati için izin verilecek.

Bir Cevap Yazın