Cumhur Reisi Ansızın Alçı’yı aradı

Akşam Ezanı gazetesi Pattadak Alçı baskı eyyam geçiriyor. Babası amansız hastalık tedavisi gören Alçı’nın nikahı sayrılarevi odasında kıyılmıştı. Alçı bugünkü köşesinde hastanede babasının başında beklerlen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den  mevrut telefonunu yazdı.

BABAMI UYUTTULAR

Dört dolaşma oldu. Dört devir önce apar topar kilolu bakıma kaldırdılar babamı. Sonra üstelik solunum yetersizliği nedeniyle uyuttular. O mışıl mışıl uyurken neler olmadı kim… Yoğun hizmet kapısında bakir yıla girdik mesela. Ailecek. Babama engin bütün hikayeler anlattık. O uyanınca neler yapacağımızın hayallerini kurduk. Mevrut dostları karşıladık. Güzel günleri konuştuk.

CUMHURBAŞKANI ARADI

Tüm bu karmaşa süresince geçkin telefonum çaldı. Abdullah Gül’dü arayan. Ona babamın kitabını göndermiştim. Almış, aydınlık. ‘Konuşabilir miyim onunla?’ dedi… ‘Maalesef’ buyurmak zorunda kaldım.

CUMHURBAŞKANI’YLA DERTLEŞTİK

Uzun tafsilatlı dertleştik Cumhurbaşkanımızla. Insan kalkmak ve dirim konusunda… Babam ve babalar üzerine… Babam daha bu konuşmayı duyamasa bile ego başucuna gidip ona anlatacağım. Duymayacak ama hissedecek. Ve bu ona gani gelecek…

Ansız Alçı

Bir Cevap Yazın