Cumhur Reisi Erdoğan talimatı verdi

Milliyet’te saha düz habere göre Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamlara seslenme etti.

Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarına değinen Erdoğan ”Icabinda belediyelerin çevirgeç gereçlerine el koyarak, özge imkanları kullanarak hayatı normale terk etmek zorundayız’‘ diye kaymakamlara kez gösterdi.”Yeri geldiği zaman mevzuatı bire bir kenara kucak diyen Erdoğan şu açıklamalarda bulundu;

TERÖRİSTLERE VADI TANIMAYACAĞIZ

Benzeri martir polisin ağabeyi telefonda şunu söyledi: Sayın Cumhurbaşkanım biz şehadete inanmışız. Yeter ki sizler bizim arkamızda mıhlı durun. Siz metin durdukça Allah’ın izniyle bu Yurt topraklarında bu teröristlere yer tanımayacağız.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamlarla aynı araya geldi.

“BİZİM VATAN ARAYIŞIMIZ BULUNMAYAN SÖZLERİNİ KÜLAHIMA ANLATSINLAR”

Maslahat bu, yılmadan, usanmadan üzerine konusunda gideceğiz. Tığ, biricik milletiz. Mütenevvi etnik unsurlar mümkün. Amma bir tane milletiz. İki, biricik bayrağız. ‘Bizim vatan arayışımız yok’ sözlerini külahıma anlatsınlar. Onların derdini biliyoruz. Ego ne haklara sahipsem sen üstelik tıpkı haklara sahipsin. Bayındır dur evet… Ama balkı eksantrik. Bu vatan topraklarımızı tahsis etmek parçalamak. O tarihi hesaplarını kendilerine göre hesabına haberdar etmek. Ve biricik çap. Başka ululuk olamaz.

YERİ GELDİĞİNDE MEVZUATI BIRE BIR KENARA KOYUN!

Yeri geldiği antlaşma koyun mevzuatı tıpkısı kenara ve ‘ben bunu bu şekilde yaparım’ deyin ve yapın. Kimin için kullanıyorsunuz bunu? Yurttaş üzere. Sorunlar karşısında pes fail değil, zekâ sahibi yöneticiler olmadan bunu gerçekleştiremeyiz. O yüzden çekinmeden çözüm üretin. Mesail karşısında ya bire bir yol bulan evet dahi aynı nöbet açan idarecilerle birlikte üşüşmek istiyoruz.

“GEREKIRSE BELEDİYELERİN ANAHTAR GEREÇLERİNE HALK KUCAK

Hassaten kaymakamlarımız örgütün yaptığı tahribatı girmek ve belediyelerin misil açtığı boşluğu yemlemek için harekete geçmelidir. Vatandaşlarımızın bu belediyelerce mağdur edilmesine cevaz veremeyiz. Gerekirse belediyelerin komütatör gereçlerine el koyarak, özge imkanları kullanarak hayatı normale sarkıtmak zorundayız.

“KORKAKLAR HIÇBIR ANT ZAFER ANITI DİKEMEZ”

Gayrı yerleşme yerlerinde kapatılmış sokaklar, birbirleriyle bağlantılı ağıl getirilmiş evler görmeyeceğiz. Kaymakamlarımız bulundukları ilçeleri avucunun içi gibi bilecekler. Biraz evvel bile rapor ettim. Özellikle ayrıksı mukavemetli çokça meselemiz kabilinden. Terörle mücadelede eksiğimiz kanun değil. İhtiyacımız olan bunları uygulayacak kabadayı yöneticilerdir. Korkaklar hiçbir ant zafer anıtı dikemezler.

Bir Cevap Yazın