Cumhur Reisi Erdoğan’dan gözde açıklamalar

Milliyet’te düz düz habere göre Erdoğan bildiriye imza atan akademisyenlerle ilişkin adına “Şimdi buradan ego ilgilendiren kurumlarımıza sesleniyorum. Geri seslendim, bugün dahi sesleniyorum. Ilgilendiren kurumlarımızın de anayasamıza ve yasalarımıza bakarak zahir yanlışlık teşkil eden bu hainlik karşısında, anayasal ve yasal gereklerini yapacaklarına inanıyorum. Buradan asla ödün verilemez.” dedi.

Erdoğan CHP’ye dahi kaba çıkarak “Beni temel üzen bu ülkenin anne ihtilaf liderinin ortaya koyduğu tutumlar ve beyanlardır.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından kocaman bölümler şöyle:

-Teröristler bombalı araç roket ve silahlarla saldırdı. 1’i şehit 2’si polis güçleri yakını 6 kişinin öldüğü 39 kişinin yaralandığı hareketli, terör örgütünün ağır yüzünü göstermektedir.

-Bizi ancak Allah’ın uğrunda rükuda ağiliriz.

-Bu neymiş aydınların milletle alakası yoktur. Onlar bu milleti bittabi karıştırırız onun peşindedirler. Bu kanı ve rapor özgürlüğü meselesi değildir. Bu takkadak devletin ve milletin bekası meselesidir.

-Develete yapılan herhangi bir cins saldırıya karşı tılsım almak devletin vazifesidir. Devletin olmadığı yerde koku evet, kargaşa evet ,yaş peki. Güneydoğu Anadolu bölgesinde türlü şehirlerde ilçelerde  vatandaşlarımızın hakkını beslemek zorundayız.

O bölgelerde evler alttan birbirlerine tünellerle merbut. Bu evlerde oturan Vatandaşlarım evlerinden çıkarılıyor. Dağdaki teröristler bu evlere yerleştiriliyor.

BİLDİRİYE İMZA ATAN AKADEMİSYENLERE SERT SÖZLER

Benim itirazım bu akademisyenlerin değişik tıpkısı kuruntu ortaya koyması değil, buradaki maslahat kendilerine akademisyen diyen bu kişilerin yıldırı örgütünün üslubunu kamuoyuna dayatmasıdır.

Bunun terör örgütünün silahını alıp insanların konusunda doğrultmaktan farkı yoktur.

Bu ifadeleri hazımlı sistem bilsinki bizim karşımızdadır.

Demincek buradan ego ilgilendiren kurumlarımıza sesleniyorum. Cemaziyelevvel seslendim, bugün dahi sesleniyorum. Ilişkin kurumlarımızın üstelik anayasamıza ve yasalarımıza göre bariz suç teşekkül eden bu hıyanet karşısında, anayasal ve kanuni gereklerini yapacaklarına inanıyorum. Buradan katiyen ödün verilemez.

Tığ biricik millet olma gayreti içerisindeyiz. Yani mecmu budunsal unsurlarla yegâne kavim biricik bayrak peşindeyiz. Bu ülkede ikinci sancak dalgalandırılamaz

Kardeşlerim Ankara’dan sesleniyorum

Bayrakları simge özne üstündeki kandır. O bile uğrunda ölen varsa bayraktır.

Arazi şehitlerimizle vatan peki.

Kişi ülkesine yabancıları çığırmak neyin nesidir. Bu mandacı zihniyeti nedir? Dünya üstünde tek bire bir heybet öz yer bütünlüğüne çevik karşısında ağızsız kalamaz.

Tek tıpkısı çap trap siyasetine kasıt göstermez.

Milletimizin bu mandacı artıklarına hakettikleri cevabı vereceğini biliyorum. 100 sene önceki de tıpkısı içtihat en-ı beden etmişti. Milletimiz sayesinde bu mandater zihin yenik olmuştur.

78 milyon vatandaşımızı neymiş aydınlardan diploma alarak mı yönetiriz? Biz izni ve görevi milletimizden aldık. Burada elden devletin zat vatandaşlarının birey ve mal güvenliğine tırsmak var. Vatandaşlarımızın tamam haklarına fütursuzca saldırıyorlar. Bunlar Kürt kardeşlerimi entrika etmiyor. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin mahremiyetlerini çiğniyor. Kürt Başbuğ benim vatandaşlarımı sokağa nida etmedi mi? 50 kardeşim ölmedi mi? Yasin Börü’yü tıpkı apartmandan adi atarak arabayla çiğnemedi mi? Bunları yaşamadık mı? Yaşadık. Tığ 78 milyona bakım verdik.

Bu 99 barajı görüyorsunuz. Ülkemin dört bir durumunda var. Yarıcı terör örgütü ve onların siyasi temsilcileri Güneydoğu Rum’de baraj istemiyor. Ilısu Barajı üzere bize yapmadıklarını bırakmadılar. Amma biz yapacağız. Onlar yıkar tığ yaparız. Yıldırı örgütü yanı sıra vadi ahzetmek amacıyla o bildiriye imza atan güya akademisyenler gibi ruhunuzun kirlenmesi, kararması geçişsiz. Bu türlü mü?

BENİ ASILZADE ÜZEN CHP’NİN TAVRI

Beni asıl üzen bu ülkenin anne uymazlık liderinin ortaya koyduğu tutumlar ve beyanları. Temel muhalefet partisinin umumi başkanı çıkıyor, terör örgütünün propagandasına cihaz olmasından duyduğu pişmanlığı dile getiren bire bir göstergeç programcısını ‘dik duramadın’ diye niteleyerek eleştiriyor. Bu genel başkana göre o göstergeç programcısı bu durumdan çeki taşımak benzeri yana, bire bir tavrını sürdürmeli, yani terör örgütünün propagandasına bitmeme etmeliymiş, anca diyor genel başbuğ. Biliyorsunuz bir nüfus henüz geçmiş hendekçi teröristleri üstelik arkadaşı olarak zar etmişti. Beyefendi ayrımsız kazma kürek üstelik sen eline desise, sen de git orada trap açıver…

BENİM BILDIRME HADDINDEN FAZLA AĞRIMA REVAN İKİ YÜZLÜ TAVIR

Dün bire bir gazetenin manşetine bakın: İstanbul saldırısı sonrası Kırım ülkesi diye niteleyerek yazıyor.
Fransa saldırısı için “Fransa çocuklarına ağlıyor” diyerek manşet atıyorlar. Yabancı basının da iki yüzlü tavrını gördünüz. Zinhar çıktı bize gelip bağımsız, objektiflikten bahsetmesin.Katliam ülkesi diye sunması bizi şaşırtmadı. Sen bu ülkenin medyasısın ve bu ülkeyi kırım ülkesi namına sunuyorsun. Paris ve İstanbul saldırıları karşısında yaptıkları çifte standartı dahi görmüş olduk.

Bir Cevap Yazın