Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Milliyet’te düz düz habere göre Reisicumhur Erdoğan’ın kouşmasından satır başları:

Geçtiğimiz hafta Medine’birlikte kaybettiğimiz Hasan Karakaya’ya bire bir sefer elan Cenabıhak’tan rahmet diliyorum.

3100 YILDIRICI SÜREDURAN AĞIL GETİRİLDİ

Güvenlik kuvvetlerimiz yerleşme yerlerinde  süren bu yıldırı eylemlerine, bölgede canlı sivil halka uymazlık parçalamak için maksimum ayrımsız ilgi ve hassasiyetle engelleme ediyor. Bu bile gerçekte haddinden fazla güdük sürede sonuçlanabilecek operasyonların nispetle tafsilatlı beş altı dilimine yayılmasına  faktör oluyor. Biz, biricik ayrımsız tertemiz Vatandaşımızın hayatını tehlikeye atmaktansa  operasyonların uzamasını tercih ettik, yeğleme ediyoruz. Geçtiğimiz yıl mahdut içi  ve dışında gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 100’ü aşkın yildirici tembel  ayla getirildi. Tıpkı dönemde er, polis güçleri, eğreti köy korucusu ve sivil  vatandaşlardan üstelik 300 civarında kaybımız var. Şehitlerimize aynı kat daha  Cenabıhak’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tığ bu topraklarda yaşamanın bedelini ödemiş benzeri milletiz. Ne yapsalar gereksiz. Serencam 200 yılda yaşadığımız kayıplara rağmen ayaktayız evelallah hep ayakta olacağız.

Bozuk Türkiye’nin yolunu tahavvül etmek kolaydı. Amma yeni Türkiye’ye kimse işler yapamaz. 13 yılda yaşadığımız badireleri pekâlâ aştıysak bunları dahi aşacağız.

NE YAPSALAR YERSIZ

Biri Moskova’ya harcama öğütleme alır dirimsel. Onun arkasındaki yıldırı örgütüne yardım edeceklermiş. Ne yapsalar abes.

Tanrı bize yeter o ne güzel tıpkısı vekildir. Çanakkale’deki ruhla savaş ediyoruz. Hangi bu yurt toprağının aynı karışını veririz ne de projelerimizden ödün veririz.

EY CAYGIN RÜZGAR ARTIK NE YANDAN ESERSEN ES

Üstadın dediği gibi
Surda bire bir yetersizlik açtık lahut mi lahut
Ülen kancik rüzgar daha çok hangi yandan esersen es…

Türkiye sizin peş aklınızın size verdiği akıldan haddinden fazla elan büyük ferasete sahibiz.

Çünkü biz inandığımız amacıyla yüksek olduğumuzu biliyoruz.

KUKLA HALİNE GELDİLER

Bu oyun bin yıllık hesaplaşmanın bakir  aynı tezahüründen apayrı ayrımsız madde değildir. Terör örgütü dahi sırtını ona raci  parti birlikte bölgede hesabı ve çıkarı olan güçlerin oyuncağı haline dönüşmüş birer  kukladan ibarettir

Bölen teşekkül ağız ağıza aylak ayla getirilecek. trap kazanları eş yerine gören tıpkısı esas mugayeret var. Takım toplantılarında elinin körü ifadelerle pusula okumakla güvenlik güçlerimizi suç altında bırakan tıpkı genel başkan var.

O bölgede çok görüş alan partiye oy verenler da bundan rahatsız. O evleri yakılanlar Kürt değil mi? Bu zulmü eden bölen yıldırı örgütü ve onları destekleyen partiler bunun hesabını hangi bu dünyada ne öteki tarafta hesabını veremezsiniz.

Tükiye’de Kürt sorunu değil yıldırı sorunu vardır. Kimesne bunu bize yutturmaya kalkmasın.

EN ÖZELLIKLE KÜRT MİLLETİNE IHANET

Türkiyelileşmek iddiasıyla yola çıkıp  varlıklarını hendeklere endeksleyenlerin, Kandil’in beşkardeş oğlanına dönenlerin  durumunu hep birlikte ibretle takip ediyoruz. Kürt kardeşlerimin adını sömürme  ederek bu ülkeye ve bu millete düşmanlık besleyici kim varsa onun eteğinin altına  girmenin adı siyaset değil, ihanettir. Bildirme özellikle Kürt kardeşlerime ihanettir. Kürt  kardeşlerim bu milletin ayrılmaz tıpkısı parçasıdır.

BU İSTİSMARA ARTIK PARLAMENTO CEVAZ VERMEMELİ

Tercihini siyasetin imkanlarından yana değil,  terörden, yıldırı örgütünün eylemlerinden yana koyanlar, bunun hesabını ahbaplık  önünde vermelidir. Yıldırı örgütünün değişik mensupları amacıyla hususiyet neyi emrediyorsa bu kişiler için de aynı yöntemler işletilmelidir. Mebus dokunulmazlığı  terör örgütüne gerelti doğmak üzere değil, Meclis’te millete daha gür hizmet çevirmek amacıyla getirilmiş tıpkısı imtiyazdır. Bu imtiyazın istismarına imdi parlamentomuz cevaz  vermemelidir.

Dünyanın tek durumunda yıldırı eylemlerini savunmanın adı siyaset değildir. Türkiye gereğinden aşkın müsamahakar tıpkı ülkedir amma bıçak kemiğe dayandı.

Kimse bu devletin ekmeğini yiyip bu devlete tığ çalamaz.

PARTİ KAPATMAYA KARŞIYIM. FAKAT…

Umde namına ego siyasi partilerin  kapatılmasına karşıyım. Abes görüyorum. On Paralık düşünmeye de lazım yok. Ancak  seçkin siyasetçinin yaptığı suçun, hatanın bedelini kurumsal adına partisi değil, özlük adına kendisi ödemelidir. Bu, umumi komutan da, milletvekili üstelik,  belediye başkanı dahi, meclis üyesi birlikte olanaklı. Kim olursa olsun bunun bedelini  ödemelidir.

YENİ ANAYASA

Türkiye, daha çok darbe dönemlerinin dışında,  siyasetin imkanlarıyla, eskimemiş anayasasını yapabilme iradesini ortaya koymalıdır.  Çarpış anayasaları ile yönetilen devlet utancından imdi kurtulmalıyız. Henüz  ‘Bismillah’ demeden dayatılan ön koşullar, milletimizin umu ettiği, beklediği  Türkiye’nin yaşadığı değişimi kucaklayacak, önünü anahtar tıpkısı anayasanın inşasını  zorlaştırıyor. Referansımız bulunan anayasa ise niçin yıpranmamış anayasa peşinde  koşuyoruz. Adı üstünde, yıpranmamış anayasa… Kullanılmamış bire bir anlayışla, bakir aynı yaklaşımla  oluşturulmalıdır.

Kullanılmamış kanunuesasi konusunda sosyal mutabakat sağlanmalı. Eskimemiş anayasa çalışmaları kapsamında üzerinde durulması müstelzim hususlardan biri başkanlık sistemi. Tehalüf partileri bu konuda öz geçmişleriyle çelişen tutumlarını anlamakta zorlanıyorum. Ötekiler selim diyorsda ego kişmiri diyeyim şeklindeki siyasa kimseyi başarıya götürmez.

Mebus dizge zorba üretmez diyenler var. Hitler örneğini vermiştim. Meselenin önünü arkasını gıyaben şahsıma saldırış etmeye kalktılar. Almanya saylav herkes ile yönetiliyordu. Bunu söyledim.

Reislik sisteminin altının şüphesiz doldurulacağına milletçe bütün bu arada karar vereceğiz.

TÜRK BİÇİMİ BAŞKANLIK DEDİM…

Ben ‘Türk biçimi yahut Türkiye biçimi aynı  Başkanlık sistemi’ dedim, başladılar saldırmaya… Ya bunlar öz ülkelerinin  markasını üstelik istemiyorlar. Tutkun muyuz bir defa Amerikalı sistemi, Fransız sistemi  veya şu sistemi bu sistemi söylemeye… Tığ hepsinden alırız. Adeta bir arı üzere  ondan de ondan üstelik hepsinden toplarız. Balımızı yapar, milletimize sunarız.

MEZHEP FİTNESİ…

Telakki fitnesi tıpkı kere henüz Müslümanlık dünyasını  sarsıyor, Müslümanları yüz yüze getiriyor. Bunu tıpkısı dip düşünce haddizatında hile  ediyor. Bunu bilmemiz lazım. Mesele nedir? Maslahat ‘Islam dünyasında ayrımsız iş çatışması olsun ve Islamlık dünyası özlük zarfında hurdahaş olsun.’ Suriye’birlikte, Irak’ta, Yemen’de Lübnan’de yaşanan görüntülerin gerisindeki en yüce sebebin  feraset fitnesi olduğunu biliyoruz.

SUUDİ ARABİSTAN-İRAN GERGİNLİĞİ…

Suudi Arabistan’bile alınan bire bir iç ünsiyet meselesidir bana bakarak. Bunun kararı henüz önceleri verilmiş, bunun adımını Suudi Arabistan bu şekilde atmıştır. Ikrar edip etmemek ayrı laf.

Suudi Arabistan’ın büyükelçiliklerinin yakılıp yıkılması akseptans edilebilir benzeri tutum değildir.

Mısır’da bini fazla herif için ölüm cezası kararı verildi. Ülen dünya, neredesin? Ne bunlarla ilişkin konuşmuyorsunuz? Mursi ki, halkının yüzde 52 oyuyla iş başına gelmiş bire bir Cumhurbaşkanıdır. Yegâne konuşan tığ olduk, zira adaletle hükmetmek bizim görevimizde birlikte onun için.

Hak Dini’ı ve Müslümanları böyle bir zilletle yüz yüze getirenlere Allah ıslahat etsin diyoruz. Suriye’da 400 bin herif öldürülüyor, buna sessiz kalanlar deminden benzeri kişinin idamıyla ilişik dünyayı ayağa kaldırmaya çalışıyor. 400 bin eş öldürülüyor, oraya seçme tip yardımı yapıyorsunuz. Kime, katil Esed’e. Hiçbir ahit kendinizi aklayamazsınız.

Bir Cevap Yazın