Cümle ‘Yahşi Cazibe’ye kapılacak

Senaryosunu Iyi Sava’nin yazdığı, yönetmenliğini Sağanak Öz Saygı’un üstlendiği ‘Yahşi Cazibe’, bu hafta atv ekranlarında başlıyor. Başrollerini Melik Yılmaz, Peker Açıkalın, Aslıhan Yavuz ve Selda Özbek’in paylaştığı dizide; Azeri asıllı ‘Cazibe’nin Türk vatandaşı doğmak amacıyla ‘Kemal’le yaptığı evliliğin eğlenceli hikâyesi anlatılıyor. Yayına girmesinden evvel, dizinin başrol oyuncularıyla görüştük.

DIREKTÖR BORA ONUR
EN İYİLER BURADA

“Bu filmin yönetmenliğini üstlendiğim için şimdiden haddinden fazla mutluyum. Dizinin beklentileri karşılayacağını ve teferruatlı soluklu tıpkı saf olacağına inanıyorum. Gür Muştu’nin kaleme aldığı senaryo cidden haddinden fazla gır gır. Mebzul aynı cast çalışması yapıldı. Dizide ana karakterleri canlandıran isimler, yıllardır televizyondan tanıdığımız bu işin genişlik iyileri… Özden ayrımsız aksiyon yapıyoruz ve mebzul bir reyting yakalayacağız!”

PEKER AÇIKALIN
BENİM OLDUĞUM PROJE GÜR HAREKET YAPAR

“Formalite evliliği işleyen ‘Kemal’in başına bela olan başkaları idarehane komiseri ‘Peker Pekmez’ rolündeyim. ‘Avrupa Yakası’ndan sonradan ekranlardan 2.5 sene uzak kaldım. Hakeza bereketli bir proje ve bu büyüklüğünde akla yatkın isimlerle baştan ekranlara kaçmak siktirici üstelik çok iyice. Melik Yılmayan ile filhakika ‘Avrupa Yakası’nda da beraberdik. Süresince bulunduğum dizinin çok ferah iş yapacağına eminim. Dizinin uzun soluklu olacağından hüç şüphem namevcut. Canlandırdığım ıra dahi arz az ‘Gaffur’ karakteri kadar hafızalara kazınacak. Takım haddinden fazla bereketli, bu üstelik dizinin çok muvaffakiyetli olmasını sağlayacak!”

KAĞAN YILMAZ
REYTİNGLERİ BU DİZİYLE TOPLARIZ!

“Bu dizide ‘Kemal’ karakterini canlandırıyorum. Bir lojistik firmasında çalışan, takanak batağında olan biri… Patronun kızıyla alay malay amma patronun bundan haberi yok. Az Buçuk bozulmamış yapıda olan ‘Kemal’, tıpkı arkadaşına 20 bin liralık kaptırıyor. Hikaye bile hakeza başlıyor. Formalite evliliği yaptığı Azeri kızdan sevgilisine birşey hissettirmeden evlenmeyi amaçlıyor. Amma ağyar şubesinde etkin karşı komşusu yüzünden ‘Kemal’in başına birbirinden komik ahval geliyor! Hikayesi çok komik ve evire çevire, oyuncuları haddinden fazla dolgunca tıpkısı projede saha alıyoruz. Bu diziyle reytingleri toplayacağımızdan eminim!”

ASLIHAN YAVUZ
AZERİCE IBRET ALIYORUM

“Filmde Azeri kökenli ‘Cazibe’ isimli karakteri canlandırıyorum. Ayrımsız sit-com’da kundaklamak siktirici de balaban tıpkısı cümbüş! Henüz geçmiş buna analog aynı projede kayran almadığım üzere gerçekten çok mutluyum. Daha geçmiş Kağan Yılmayan ile ‘Kanalizasyon’ isimli beyaz perde filminde kayran almıştık. Bu benim amacıyla balaban tıpkısı baht. ‘Cazibe’, annesinin ölümünden bilahare ayaklarının konusunda vurmak zorunda küsurat ve gitmek için Azerbaycan’dan Türkiye’ye mevrut ayrımsız güre kız. Karakterimi doğru tıpkı şekilde canlandırabilmek amacıyla Azerice dersleri almaya başladım. Komedi oynayacağım amacıyla haddinden fazla heyecanlıyım.”

SELDA ÖZBEK
BU EKİPTEN KEDER AYNI IŞ ÇIKMAZ

“Bizimkiler’ dizisinde ‘Katil’ karakterinin sevgilisi ‘Şengül’ü canlandırdıktan sonraları, ilk defa tıpkısı proje amiyane içime sindi. Dizide, ‘Peker Pekmez’in karısı ‘Manidar’ rolündeyim. Sonuç derece gır gır tıpkı kadını canlandırıyorum! ‘Manidar’, o kadar romantik ki, kocasını bezdiriyor imdi. Eski Türk filmlerinde asılmış eskimiş, hâlâ kocasına aşırtı aynı ev kadını. Yönetmenimiz Boğanak Onur ve senarist Bereketli Muştu ile elan geçmiş üstelik alay malay çalışmış olduğum üzere, ortama çokça acele adapte oldum. Enerjimiz, seyirciye da geçecektir. Bu ekipten aci tıpkı aksiyon çıkmasının imkanı namevcut.”

Dizinin fragmanını izlemek üzere haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın