Cüneyt Özdemir: ‘Batsın bu siyaset’

CNN Türk programında Gazeteci yazar Cüneyt Özdemir’in hazırlayıp sunduğu “5N1K” programına enerjik bağlanan BDP Muş milletvekili Sırrı Sakık, Cüneyt Özdemir’in hararetli bir şekilde “Defo arzu etmek bu kadar mı baskı” ve “Siz Oya Eronat’tan defo diliyor musunuz?” ısrarlarına rağmen lafı bütün yuvarladı ve defo dilemedi.

İŞTE YAŞANAN O DİYALOGLAR

BDP Muş mebus Sırrı Sakık bütçe görüşmelerinde Diyarbakır DÜRÜST Öğür saylav Oya Eronat’a kubat sözler söylemesinin ardından Sakık’a tepkiler dinmiyor. Başbakan Erdoğan birlikte cemaziyelevvel ‘Sırrı Sakık kusur dilemelisin’ demişti. Sakık, geçmiş etken yayına bağlandı ve aha bu diyaloglar yaşandı.

KARŞILIĞINDA BUNU BULURSUNUZ

Sakık, söylediği sözleri 10 Kasım’üstelik yaşanan olaya temellendirdi. Sakık, “Diyarbakır Şehremini Osman Baydemir 10 Son Teşrin törenlerinde yoktu. Kendisine ayrılan yerde safiha var. Oya hanım o büyüklüğünde garaz duygusuyla debi ediyor kim o tabelayı tekmeliyor. Osman Baydemir’in ismini tekmeliyor. Demin insanlar bu büyüklüğünde duyar davranırken siz bire bir isme sabır edemeyip tekmeliyorsanız. Kürsülerde birileri çıkıp konuşuyorsa halkın iradesi diyorsak. Siz parmağınızı onların gözünü sokarsanız. Karşılığında dahi bunu bulursunuz” demesinin peşi sıra Özdemir, adeta çıldırdı.
 
BATSIN HAKEZA SIYASA!

Özdemir, “Bittabi hakeza ayrımsız şeyi söyleyebilirsiniz. Ego sizin hakeza ayrımsız şeyi söyleyebileceğinize inanamıyorum. Batsın bu yöntem yahu! Evladını kaybeden aynı insana bittabi ‘bunun keyfini süren insan’ diyebilirsiniz. Tıpkısı şeyi size deseler ferah mi olacak. Siz bunları akseptans edebilir misiniz? Kendimi tutamıyorum. Kusura bakmayın. Siz eskimemiş velet acısı yaşamış birisiniz” diyerek tepkisini kaba aynı şekilde dile getirdi.

ÖZÜR DİLEMEYİ GURURUNUZA MI YEDİREMİYORSUNUZ?

Sakık’ın sorular dışında şeyler anlatmasının peşi sıra Özdemir akıbet olarak “Siz Oya Eronat’tan bozukluk diliyor musunuz? Bozukluk dilemeyi akıllıcasına bulmuyor musunuz ya da gururunuza mı yediremiyorsunuz?” diye niteleyerek sordu.

Bozukluk dilemeyen Sakık, şunları söyledi: “Bu konuda tıpkı kompleksim namevcut. Yani bütün kusurbendeyse yarar kamuoyundan ve Oya hanımdan bin nöbet özür dilerim. Bunun hiç mi günahı namevcut. Adımların çapraz atılması lazım. Acıları ortaklaştırmamız lazım. Çapraz adımlarla bu sürecisağlam benzeri şekilde hayata geçirebiliriz.”

AKŞAM EZANI GENEL AĞ SİTESİ

İzlemek için haberin videosuna TIKLAYINIZ!…

Bir Cevap Yazın