Dadının kafasını suya gömecek edip! Sibel Arna

Oğluyla gelişigüzel çıktığı geçmiş dinlence olduğunu belirten Arna, daima oğluyla ilgili izlenimlerini yazdı. Buraya büyüklüğünde seçme husus alışılagelen. Ancak yazısının ’Biz mi tatile çıkıyoruz dadılar mı? ’ başlıklı kısmında Arna iyice dikkatleri üstüne çekti..  Birlikte galiba aynı ücretle çalışan aynı insana istediği kabilinden davranabileceğini ve arkasından istediği üzere konuşabileceğini düşünen Arna, yazısı boyunca, bebeğinin dadısını sürekli eleştirdi ve ve ana vurucu cümleyi birlikte sona sakladı.. ’Bire Bir acul âdem, devrisi dönem hiçbir öz kaba kabilinden dalış kursuna birlikte gezmek istemiş. Sanki su altında zahir dem alınıyor çok düşkünlük ediyormuş. Nazik konuşmayayım amma ben o kadının kafasını plonjon tüpü olmadan suya gömerim! ’ diyen Arna, bu yazısıyla nazik tepki topladı..

Aha Sibel Arna isimli yazarın(!) nazik tepki çekici yazısı..

Biz mi tatile çıkıyoruz dadılar mı?
Bölge tatilinin bana tatil olmamasının bire bir nedeni da dadımız Hanife Karı. Tekneye binince, Göcek, Rodos, Simi gezince ona bir şeyler oldu. Resmen aklı uçtu. Yoksa bozukluk Rüzgar ’a tarhana yapalım dediğimde plato çorbası pişirsin? Bunu yaptığı ahit Rüzgar sabah kahvaltıda er bezi yemişti dahi. E yayla çorbasının içinde da haya var. Bire Bir ahit içre iki er bezi veremeyeceğimizi ezbere biliyor.  Yüzme bilmemesine karşın temas ahit ilkokul el denize giremediği üzere hayıflanmaya başladı. “Sibel Kadın bari kocamla çocuklarım da burada olsaydı” sayıklamalarının ardı arkası gelmedi. Alışılagelen şartlarda Rüzgar ’ı hediye etmek konusunda müderris olan avrat, deniz üstündeyken sınıfta kaldı. Oğlumu alıp, oyuncakları yayıp bir saat akıcı fasıla geçirmeyi on paralık başaramadı. Bunun yerine Rüzgar ’ı kucaklayıp, peşimde dolaşmayı tercih etti.

Illet? Nedeni yalın kat. O dahi insan. Peki denizi görünce giresi geliyor, seni bikinili görünce onun dahi canı göz kırpmadan sürmek istiyor. Eminim kamaradaki aynaya seçkin baktığında acep yüzüm yanmış mı diye taharri ediyor. Amma elbette ki abartmaması, çalıştığını unutmaması gerek. Hanife Bayan ’daki arızaların benzerlerini Şimal ’mağara dadısında üstelik gözlemledim. Simi ’da fotoğraf çekeceğim derken bebek arabasının konusunda kapaklanıyordu örneğin.

O kadının kafasını suya gömerim
Bu konuda henüz enteresan hikayeleri ise döndüğümde dinledim. Arkadaşım Tülin ’mağara bakıcısının Antalya ’daki dinlence köyünde tıpkı saat ortadan kaybolmasına, işini gücünü bırakıp gidip batın dansı kursu almasına kaç benek verirsiniz? Kardeşim daye mısın, dansöz mü? Bu hareketleri yapabildiğine göre bol kıvırdığın bire bir töz, neden aynı da üzerine kursa yazılıyorsun, anlamadım. Benzeri aceleci kayırıcı, ertesi aktarılma tek molekül olmamış kadar dalış kursuna dahi gezmek istemiş. Güya akarsu altında şüphesiz koku alınıyor çok nikbet ediyormuş. Şişman konuşmayayım amma ben o kadının kafasını plonjon tüpü olmadan suya gömerim!

Sibel ARNA / ÖZGÜRLÜK

SACİT ASLAN YORUMLUYOR

Bu hanımefendinin(!) yazısını, Twitter ’daki arkadaşların ikazı üstüne okudum..

Tıpkı eş güvendiği üzere evladının bakımı üstlenen tıpkısı kişinin bu şekilde uluorta nedeniyle nasıl oynabiliyor diyerek çok şaşırdım!…

Fakat şaşkınlığım aşkın tafsilatlı sürmedi…

Çünkü, ayrımsız müddet evvel o gazetenin genel iz yönetmenliğini yapmış ve çok heybetli tıpkısı benlik olduğu iddia edilen aynı şahsiyet-ı saygıdeğer, bugünkü köşesinde \”beynim hala karı istiyor diye niteleyerek biliyorsa ki utanmasa Sökel ağa ’nın babası gibi canım ocak istiyor\” diyecek!..

Bu şekilde bucak yazıları yazan ve genel nişane yönetmenliği yapmış kişinin gazetesinde \”dadının kafasını suya gömüp\” ortadan kaldırmayı düşündüğünü yazabilen birini AŞAĞI UYUMAK lazım!..

Rahmetlik Zeki Müren ’mağara çok sevdiğim tıpkı lafı vardı;\”Oğlum Sacit, kendini bilmezsen, PARA VE ŞÖHRETİ KARBONATLA DAHI HAZMEDEMEZSİN\” derdi…

Merhum çok akıllıca söylermiş amma, o zamanlar ne diyor diyerek aptal aptal dinlerdik…

Deminden, bu görgüsüze kimesne sormaz mı?..

Gökçe tuğra eşinle, sevgilinle, hempa grubu ile çıkarsın da 9 aylık bebekle kuşkusuz çıkarsın be A BAYAĞI HASBA!..

O bebeğin başına (Allah korusun) aynı öz gelse, Denizin ortasın bile hangi yapacaksın?..

Haydi diyelim kim herşey normal şekilde bitmeme ediyor…

Güvenip çocuğunu doğrulama ettiğin daye, hayatında ilk defa hakeza tıpkı seyahat ile karşılaşmış görmediği, bilmediği bir durumla içiçe ve kâh şaşkınlıklar yaşıyor olması bu büyüklüğünde eksiklik mı?..

Varsayalım kim taya benzeri vebal yaptı… Senin henüz rahat ve tıpkı hanımefendiye yerinde tıpkısı şekilde uyarı etken gerekmez mi?..

Yazdığına göre, bu dadının kabahati, senin üzere bikini dayanmak ve denize gidermek istemesi Öylemi?..

Yazar hatun, sen 9 aylık bebeğinin dadısını alıp Semavi Tura götüreceksin kusur ve kabaklık kaçınan ama dadının yaşadığı şaşkınlıkları şaibe olduğunu, eş onurunu rencide edecek şekilde kaleme alıp köşende yazacaksın!..

ÖZGÜRLÜK ’TE yazar olmuşsun olmasına de!.. İnsanlıktan nasibini almamışsın…

Bozuk genel kitap yönetmenin \”KARI BULMA\” konusunda tecrübe sahibi birini ararken, sende bebeğine \”DADILIK\” yapacak ve bikini emmek istemeyen aynı \”ROBOT\” hıyanet!..

Hakeza başa hakeza TRAŞ!..

Hakeza umumi yayın yönetmenine böyle YAZAR!..

Sacit Arslan

Bir Cevap Yazın