DAEŞ’in şifresi çözüldü!…

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre Ankara ’üstelik Hazar Mitingi ’nin düzenlendiği 10 Ekim 2015 ’te DAEŞ yıldırı örgütünün 2 etken bombayla düzenlediği saldırının peşi sıra Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı tarafından kapsamlı bire bir sormaca başlatılmıştı.

Ankara Inanma Müdürlüğü Terörle Uğraş Şubesi ’nde oluşturulan hususi ekibin çalışmaları sonucu eylemi gerçekleştiren DAEŞ yıldırı örgütünün Gaziantep hücresi ortaya çıkarılmıştı. Gaziantep ’te yapılan dizi film operasyonlarda haddinden fazla sayıda hücre evine ve cephane kırcı depolara ulaşıldı.

Operasyonlarda gözaltına alınan ve Ankara saldırısında rolü olduğu belirlenen DAEŞ yıldırı örgütü mensubu 4 kişi da tutuklandı. DAEŞ ’in sözde Gaziantep emiri olan ve Ankara saldırısının talimatını veren Yunus Durmaz ise durma ettiği eve yapılan baskından neredeyse kurtularak kaçtı. Durmaz ’ın halen Suriye ’birlikte olduğu rapor ediliyor.

DAEŞ ’MAĞARA PLANLARI DURMAZ ’MAĞARA BİLGİSAYARINDA

Durmaz ’ın bilgisayarına halk konuldu. söz konusu bilgisayarda yapılan önce incelemede, Antalya ’bile düzenlenen G20 Zirvesi ile 18 ilde 25 noktayı amaç kayran çevik planları deklare edildi. Yapılan tafsilatlı incelemede şifreli tıpkısı izlence tayin edildi. Ihsas Şube Müdürlüğü ’nde oluşturulan 3 şahsiyet uzman kadro, programın şifresini çözdü. DAEŞ ’in “kargaşa planı” ortaya çıkarıldı. Yıldırı örgütünün Türkiye ’üstelik kimlik kâmilen Türk- Kürt iç savaşı ile ufuk çatışmalarına nöbet açacak planlar peşinde olduğu görüldü. Notlar arasında Şark ve Güneydoğu ’de zindelik gösteren DÜRÜST Tümen ve HDP ’nin temsilciliklerinin dahi listesi bulundu.

ALEVİ KÖYLERİ LİSTELENMİŞ

DAEŞ ’in, bölgedeki Alevi Türkmen ve Alevi Kürtlerin yaşadığı köylerin haritalarını tuttuğu belirlendi. söz konusu haritalarda ne bölgede hangi yer ve ilçeye vabeste köylerin bulunduğu, buralarda oturanların Alevi olup olmadığının birlikte kodlandığı görüldü. Bölgede kâin askeri üsler ile inanma birimlerinin de bir tane yegâne nokta alındığı ve bu amaçla degaje keşif bilgilerine meydan verildiği tespit edildi.

HES ’LER BIRLIKTE HEDEFTEYDİ

Dijital bilim incelemesi sonucunda DAEŞ ’mağara, Türkiye ’deki umum hidroelektrik santrallarının (HES) listesini de tuttuğu belirlendi. Özellikle Şark ve Güneydoğu Küçük Asya bölgelerinde kâin barajların listenin önce sıralarında yer aldığı belirlendi. Bunlara ilişkin mufassal irfan çalışmalarının yapıldığı, hareketli için arz makul noktaların belirlendiği ortaya çıkarıldı.

MAAŞINA REMIKS İSTEMİŞ

DAEŞ ’li teröristin bilgisayarındaki ayrımsız apayrı notta mahiye artış talebinin olduğu görüldü. Teröristin örgütün Rakka ’birlikte bulunan komuta merkezine bağlanmış talepte bulunarak, “İşlediğimiz amellere (eylemlere) eşit maaşımın 5 bin dolardan 20 bin dolara çıkarılmasını istiyorum” dediği kayda geçirildi.

Bir Cevap Yazın