DAEŞ’ten İngiltere’ye yepyeni fail yıldırma!…

İHA’birlikte meydan alan habere bakarak IŞİD aracılığıyla bakir yayınlanan videoda İngiliz istihbarat servislerine çalıştığı argüman edilen 5 kişinin infaz görüntüleri kayran aldı.

Videoda turuncu mülevven mahbes tulumu giydirilen 5 kişinin diz çöktüğü ve arkalarında de yüzleri maskelenmiş IŞİD militanlarının olduğu görülüyor. Ingilizce konuşan bir IŞİD militanı de bu 5 kişinin İngiliz hükümeti tarafından yüz üstü bırakıldığını söylüyor.

İngiltere Başbakanı David Cameron ’a hitaben konuşan militan Cameron ’un ‘Parafin Saray ’ın kölesi ’ ve ‘Yahudilerin Katırı ’ olduğunu söylüyor. IŞİD ’in bir devir İngiltere ’yi obstrüksiyon edeceğini söyleyen militan, İngiltere ’dahi şeriatın hâkimiyet süreceğini argüman ediyor.

Cameron‘un selefleri Gordon Brown ve Tony Blair ’e göre elan şopar ve ahmak olduğunu söyleyen militan, “Irak ’ta ve Afganistan ’üstelik kaybettiğiniz üzere bu savaşı da kaybedeceksiniz. Ancak bu yol sizin mağlubiyetiniz çocuklarınıza bırakıt kalacak ve çocuklarınız sizi IŞİD ’le savaşabileceğini zanneden ahmaklar kendisine hatırlayacak” ifadelerini kullandı. Militanın konuşması ve tehditlerinin arkası sıra İngiliz casusu olduğu kanıt edilen 5 kişi kafalarına mermi ıkına sıkına infaz edildi.

Videonun böylecene ise IŞİD ’mağara bire bir sonradan gerçekleştireceği infazından bodur benzeri anlaşma verildi. Üstünde askeri resmî giysi bulunan 5-6 yaşlarında olduğu tutum edilen bire bir çocuğun de Ingiliz Ingilizcesi adına, “Oradaki kafirleri öldüreceğiz” diye aynı ahir infazın habercisi oldu.

Yayınlanan videodaki kişilerin İngiliz olup olmadıkları veya İngiliz duyum servislerine çalışıp çalışmadıkları resmi makamlar yoluyla doğrulanmadı.

Bir Cevap Yazın