Daphne Münezzeh:

Daphne Münezzeh’ad Şamdan’üstelik yayınlanan röportajı…

Önce annelik hikayenizi itaat etmek isterim. Evde rastgele husus amacında mı?

Anne olmak dünyanın sunma ahenkli ama tıpkısı zamanda nazik mücadele talip işi. Dünyada daha aşkın önemsediğiniz ayrımsız öz olmuyor. Kızım Philomena doğduğu devir önce birkaç kamer çok mücadele verdiğimi hatırlıyorum. Evde her şeyin birlik olması fikrine sabitlenmiştim. Sonra bunun tür olmadığını anladım tabii. Aile olmanın mecmu bu karmaşa ve kaosu, maceranın aynı parçası. Bu karmaşayı yaşarken dinleniyor ve artık henüz aşkın beğeni alıyorum.

Ve bundan sonra ikinci maceraya hazırlanıyorsunuz, kutlama ederim.

Eylülde oğlumuz dünyaya gelecek. Herkes şurası söylüyor, ayrımsız zait bire bir bala katiyen iki yavru etmez; 10 yavru şayan! Hep birlikte öğreneceğiz bakalım, bizi nelerin beklediğini. Kızımız doğduğu andan itibaren ben ve kocam, ev olmayı çokça sevdik. Aramıza katılacak ufaklığın gelmesini üstelik heyecanla bekliyoruz.

Asıl gelmek hayatınızı bittabi değiştirdi evet bile değiştirdi mi?

Hep hayatımı ve bildiklerimi değiştirdi. Önceliklerim ağız ağıza ayrımlı imdi, zamanımı elbet harcadığım da… Bu genişlik beni biraz bayındır biri yapıyor güya. Elan streç olmaya çalışıyorum; kızımın ihtiyaçlarını karşılıyorum, göstergeç programıma devam ediyorum, kocamla ve ailelerimizle ilgileniyorum. Hokkabaz gibiyim! Yine dahi seçme zamanki kabilinden olduğumu düşünmeyi seviyorum. Temel kalkmak sizi elan ferah ve daha faal bir eş yapıyor. Güzeşte süreçte özünde kuşkusuz biri olduğunuz ve zahir biri kendisine kaldığınız heybetli. Hayatınıza avantür katan, bahtiyarlık veren bakir bire bir zümre dallar. Kül bu macerayı yaşarken da, kişi mutluluklarınızı ıskalamamanız lazım ve yapmanız gerekenleri dahi boşlama etmemelisiniz. Bu ayrımsız süreç ve ben denemeye bitmeme ediyorum.

Mehmet Katışıksız ’ün torunuyla arası zahir, mebzul tıpkısı büyükbaba mı acaba?

Babam, güvenilmez benzeri büyükbaba oldu. Elhak çokça uyumlu bir babaydı, oyunlar buluş ayar, yatmadan bize hikayeler okurdu. Bizler büyüyüp da babamla oynamayı kesince üzülmüştü ama demin baştan erke doldu. Çokça dahi mutlu. Torun sahibi gelmek, ona yeni ayrımsız seyirci kazandırdı. Kızım dedesine tapıyor. Odaya girince, ellerini açıp sarılıyor. Alay Malay gülüyor, oyunlar oynuyor, saatlerce koşuşturuyorlar. Annemin de kızımla özel ayrımsız ilişkisi var. Ayağa kalkıp ilk defa yürüdüğünde anneme akla yatkın gitmişti mesela.

Televizyon programınız ‘The Chew ’ nazik bir başarı kazandı. Yer dolgunca monitör programı ödülü kazandınız. Bu işe önceden ekranda bu denli liyakatli olacağınızı tahmin etmiş miydiniz?

Çok teşekkürler. Programın bu kadar liyakatli olacağını adisyon etmezdim, bu şovun aynı parçası olduğum ve hakeza bir ekiple çalıştığım için haddinden fazla şanslıyım. Serencam dört yıldır bu programla yaşadığım tanım edilemez bir bahtiyarlık. Emmy Ödülü aldık, zaman kuşağında yayınlanan programlar beyninde genişlik bol seçildik. Törene müracaat etmek ve ihsan ahzetmek güvenilmez derecede zevkliydi. Nazik tıpkı sürpriz oldu ekibimiz amacıyla. Gerçekte programla mevrut yer nazik bergüzar, sunucu partnerlerimle ayrımsız arada koyulmak, yabanlık yemekler yemek, izleyicilere zer bilgiler verebilmek ve bütün bu arada eğlenmek.

Diyet ika fikrini redettim

Hamilelik sonrası neler yaşadınız?

Kızım doğduktan bilahare, kendime hacir getirmedim. Baştan 80 kilolara çıkmıştım, yüklemek imkansız görünüyordu. Tafsilatlı ahit aldı, spor salonunda çokça mesafe geçirdim. Kefaret etme fikrini reddettim açıkçası. Haftaiçi akıbet aşama zinde beslenerek ama hafta sonu kocam ve dostlarımla yemeğe çıkarak tıpkı yük kurdum. Böylece ısın hesaplamaktan kurtuldum. Aldatmak ve peynirden vaz tevdi etmek beni haddinden fazla zorladı zira haddinden fazla isteyerek yiyordum. Sonra, elbette tatlılar! Porsiyonları küçülttüm sevdiğim yiyeceklerde; avlu değme şeyden nükûl etmek üzere çok gelişmemiş.

Bir Cevap Yazın