Dargın kardeşlerin ezeli rekabeti!…

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine bakarak ayrıntılı tıpkısı süredir birbiriyle görüşmeyen kardeşler, 7 Haziran ’de ayrı illerden mebus adayı reşit fakat ikisi üstelik listeye konulmamıştı. Antrparantez soğuk kız kardeşlerin rekabeti zımnında 2011 ’bile Duyma Ramazanolu ’nun eşi Mehmet Ramazanoğlu aradan sıyrılıp mebus seçilmişti. Bu öğün, 1 Teşrinisani ’de abla Duyma Ramazanoğlu hem kardeşini, hem kocasını geride bırakarak, önceki namzet, sonra de nazır oldu.

Cumhur Reisi Tayyip Erdoğan ’ın eşi Emine Erdoğan ’ın mümasil dostu ve ev doktoru olan 56 yaşındaki Sema Ramazanoğlu, SELIM Parti ’nin kurucularından. Duyma Razamanoğlu, türbanlı olduğu amacıyla o yıllarda milletvekili yapılamayınca, daha çok partinin Karı Kolları Başkanlığı ’ndaki çalışmalara vakar verdi. Bir dönemlerde kız kardeşi Selma Kavaf sahneye bundan sonra.

Başı belirgin olan Selma Kavaf, kısa sürede DOĞRU Parti içerisinde saha edindi. Kavaf, 2009 ’da Kadın ve Aileden Sorumlu Celal Bakanlığı görevini üstlendi. Saika Mehmet Ramazanoğlu ’nun Haziran 2011 ’birlikte milletvekili seçildiğinde iki kız kardeş arasında ipler tamamen koptu.

7 Haziran seçimleri iki kız kardeşi yine karşı karşıya getirdi. Selma Kavaf Denizli ’den, Duyma Ramazanoğlu dahi İstanbul ’dan namzetlik başvurusunda bulundu. İki şvester arasındaki yarışma ikisine dahi yaramadı ve 7 Haziran seçimlerinde listeye konulmadılar. Er seçim kararı abla Duyma Ramazanoğlu ’na yaradı.

Tek başına yarışa katılan Selma Ramazanoğlu, ilk saylav, ardından kardeşinin 6 sene önceki yaptığı bakanlığı üstlendi. Mebus görülmek üzere 13 sene aramak zorunda artan Selma Ramazanoğlu, aileden sâdır üçüncü saylav oldu. 

Bir Cevap Yazın