Davut Güloğlu’na savcılıktan ‘şöhret’ dersi!..

Sabahleyin Gazetesi’nden Istem Yaman’ın haberine göre sevgilisi Pelin Otu Subay’a momentum uyguladığı haberleri ile gündeme gelen hanende Davut Güloğlu, bu konuda sâdır haberlerde aşağılandığını kanıt ederek savcılığa başvurdu. Fakat savcılık takipsizlik kararı verdi.

Kararda, bu olayla ilişik Aile Mahkemesi’ne başvuran Akpelin Subay’a siper kararı çıktığı ve bu karar ile ait olgun yapıldığı; bilgi içeriklerinde elden mahkeme kararının ele alındığı belirtildi. Davut Güloğlu’nun tanınmışlık düzeyi veya medyada yer alışları dikkate alınarak, zarfında meydan aldığı olayların marifet yapılmasının hukuka aykırı akseptans edilmesinin benzer olmadığı belirtildi.

Yine şan sahibi Güloğlu’nun başka vatandaşlardan ayrımlı yerine, toplumun gözü uğrunda bire bir hayat yaşadığından hayat tarzı ve davranışları toplumda düşkünlük edildiği için basın tarafından kendisiyle ilişkin duyum yapıldığı üstelik kaydedildi.

Davut Güloğlu’nun, aşağılandığını tez ettiği haberlerde gelişigüzel aşağılanmanın bahis konusu olmadığı üstelik kaydedildi.

Kararda, yalnız ünlü bir emanet olarak sanatçının daha kaba tepkilere ve eleştirilere alışık olması gerektiği anlatıldı. 

Bir Cevap Yazın