Davutoğlu:

Takvim’da meydan düz habere bakarak toplantıda; minimal ecir zammı, taşeron işçilere takım, streç iş imkanı, üniversiteli öğrencilere kısmi süreli iş ve bayrılık tazminatı gibi müjdeler masaya yatırıldı.

Burada mütekellim Başbakan Davutoğlu, seçme sonuçlarına değinerek, “Emek hayatının sorunlarını çözüme dolamak, iş hayatında sunu ileri hakları boşlamak gayesiyle 13 yıldır çalışıyoruz, çıktı üstelik çalışacağız” dedi.

2016 Eylem Planı’nı sunduklarını, 1 hafta, 3 ay, 6 ay ve 1 almanak hedeflerin takvimlendirilmiş şekilde paylaşıldığını anlatan Davutoğlu, “Verdiğimiz sözlerin gereğini yapacağız. İnşallah asgari ecir vaadimizi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Davutoğlu, gençlerin GSS borçunun silineceğini ve hareket kurup işe başlayanlara destek olacaklarını belirtti.

Öte yandan Hürriyet’te meydan düzlük habere bakarak Başvekil Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium’da KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’ne katıldı.

Davutoğlu burada yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Başvekil HDP ’nin Moskova ziyaretiyle ilişkin adına, “HDP Kayırıcı Genel Başkanı’nın Rusya’dahi, ‘Türkiye’nin Moskof uçağını düşürmesi yanlıştı’ demesi tekmil bire bir maskaralık ve kamu bir ihanettir. Böyle ayrımsız süreçte Acımasız uçakları yazıksız Türkmenleri, yazıksız Arapları, arı Kürtleri Azez’üstelik, Halep’te, İdlip’te, Bayırbucak’ta bombalarken çift koşa Rusya’ya gidip bindi uyarlamak peyda ayrımsız şekilde bu millete hıyanet etmektir. Bu berrak tıpkı aymazlıktır” dedi. 

Davutoğlu, CHP’li Muazzez Erdem’in söylediği tez edilen sözlerle ilgili adına ise şu ifadeleri kullandı: “Maalesef CHP Umumi Başkanı ve yönetimi bariz bu ifadeleri kullanarak hainlik eden, iftira ederek Türkiye’nin itibarını zedeleyen bu sözler karşısında ehliyetli tepkiyi göstermediler. Tersine ‘Biz bu milletvekilini yedirtmeyiz’ dedi, Sayın Kılıçdaroğlu. Bizim kimsenin milletvekilinin yedirilmesi kadar benzeri derdimiz yok. Milletvekiliniz berceste hayırlı olsun size. Böyle saylav bile size yakışır.”  

Bir Cevap Yazın